На прощі у Зарваниці молодь творила Єдиний молодіжний простір

18 липня 2019

У ніч проти 14 липня на Співочому полі Зарваниці відбулася духовно-мистецька програма для молоді, яка прибула на Загальнонаціональну прощу. Перед багатотисячною молодою аудиторією представили свої творчість гурти «Шпилясті Кобзарі», «Кана», «Маленький хор Василія Великого». Як наголошували ведучі програми Тетяна Дармограй та отець Роман Демуш, захід для молоді відбувся у межах творення Єдиного молодіжного простору Української Греко-Католицької Церкви.

На прощі у Зарваниці молодь творила Єдиний молодіжний простір

Відвідав молодих паломників та звернувся зі словами духовних настанов екзарх Харківський Василій Тучапець. Архиєрей говорив про віру переслідуваної Української Греко-Католицької Церкви та свідчення, яке давали єпископи, священики та вірні у підпіллі: «Саме віра дала людям силу перенести ці випробування і трудності, саме віра в Бога, Господа дала їм силу не відректися Христа і Католицької Церкви… Чим більші були переслідування, тим сильнішою ставала ця віра».

Вкінці владика побажав, щоб віра у Христа зробила кожного сильним і міцним для того, щоб «перемагати зло, чинити добро. Нехай ця проща допоможе вам зростати у вірі».

У межах прощі Комісія у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії у співпраці з ГО «Зарваницька ініціатива» провела зустріч для молоді у форматі відкритого університету. На зустрічі, яка пройшла біля молодіжного центру, відбулося обговорення актуальних питань у світлі соціальних настанов та ініціатив праведного митрополита Андрея Шептицького.

Тема зустрічі — «Реальність молоді в селі й те, що на неї чекає в місті». Спікерами її стали: отець Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, який говорив про ситуацію, виклики та перспективи молодіжного душпастирства в УГКЦ; пані Софія Опатська (представниця УКУ) представила тему «Чи достатньо вивчитись в університеті, щоб бути щасливим і успішним?»; сільський священник отець Йосиф Скоробагатий на прикладі власного душпастирського досвіду ознайомив учасників зібрання із темою «Чим живе молодь на селі? Чи є молодь на селі? Що робиться з молоддю на селі? І що можна зробити разом з молоддю на селі?»; Володимир Болєщук, співзасновник ГО «Зарваницька Ініціатива», розповів про перспективи для української молоді (в місті і в селі) та потреба їхньої присутності для розбудови України.

За матеріалами Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ