На Кіпрі відбулася зустріч відповідальних за комунікації Єпископських конференцій Європи

30 травня 2023

З 24 по 26 травня на Кіпрі проходила зустріч відповідальних за комунікації Єпископських конференцій Європи. Цьогорічна вона була присвяча темі штучного інтелекту та сучасним комунікаційним викликам Церкви. У перший день робочих засідань окрему увагу приділили темі війни в Україні.

Делегати різних Єпископських конференцій Європи також говорили про особливості комунікації понтифікату Папи Франциска, синодальний шлях, який охоплює всю Католицьку Церкву, зокрема за підсумками його континентального етапу в Європі. Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ у Римі.

У вітальному слові архиєпископ Маронітської Церкви Йосиф Сфеір наголосив, що виклики штучного інтелекту ставлять перед Церквою завдання особливої душпастирської уваги до людської гідності та реалізації її головного християнського покликання — будувати справжні відносини з Богом та своїми ближніми.

Отець Бруно Варіано, вікарій Латинського єрусалимського патріархату для Кіпру, представив учасникам зустрічі життя місцевих Церков, розповів про екуменічні відносини й особливості душпастирського служіння на окупованій турецькій частині Кіпру. Він, зокрема, відзначив позитивний внесок української громади в релігійну панораму Кіпру та розповів про спільні зусилля з УГКЦ для кращої організації душпастирської опіки українців, котрі прибули до Кіпру з початку повномасштабної російської агресії.

Про комунікативні виклики, зокрема в контексті війни в Україні, розповів редакційний директор Дикастерії з комунікацій Святого Престолу Андреа Торніеллі. Він вказав на особливості папської дипломатії та її універсальність у сприянні миру в різних частинах світу.

Отець Паоло Бенаті, професор Папського григоріанського університету, у доповіді представив тему майбутньої комунікаційної парадигми з появою та розвитком штучного інтелекту. «Ми опинимося у світі, де технологічний прогрес буде повністю визначати наш спосіб мислення, а інформаційний простір втратить свій фізичний вимір. Контроль нових технологій став геополітичною темою, адже штучний інтелект здатен повністю змінити сприйняття фактів і дійсності».

Отець Бенанті представив наукове дослідження Microsoft щодо війни в Україні, згідно з яким війна в Україні розпочалася з масової пропаганди на різних інформаційних ресурсах російського походження no-vax, а відтак плавно перейшла у проросійську пропаганду та дискримінацію України. «В Італії, — наголосив доповідач, — противники вакцинації стали автоматично прихильниками Росії та її наративів проти України».

Сестра Наталі Бекарт зі Секретаріату Папського Синоду розповіла про синодальний шлях на різних континентах.

На закінчення конференції єпископ Нуно Брас із Португалії, відповідальний за соціальні комунікації Ради Єпископських конференцій Європи, висвітлив тему «Формування реальності за допомогою штучного інтелекту» та вказав на небезпеку «формування нової дійсності відповідно до наших інтересів, зокрема в сучасних і майбутніх геополітичних проєктах».

Із благословення Блаженнішого Святослава УГКЦ представляв о. Андрій Солецький, керівник Секретаріату Глави УГКЦ у Римі й відповідальний за зв’язки з міжнародними ЗМІ.