На Австралійській конференції єпископів владика УГКЦ розповів про полонених отців редемптористів

11 травня 2023

4–11 травня у м. Сіднеї (Австралія) відбувається зустріч Австралійської Конференції католицьких єпископів, в якій беруть участь всі католицькі ієрархи. Серед учасників — єпископ Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та Океанії.

Цього разу однією з найважливіших тем, які обговорювали під час Конференції, стала тема війни в Україні. Владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, своє звернення присвятив розповіді про полонених у Бердянську отців-редемптористів, релігійній ситуації в Україні, а також проведеній збірці заради підтримки біженців. Про це інформує пресслужба Мельбурнської єпархії Свв. апп. Петра і Павла.

Кожен день Конференції розпочинається із Божественної Літургії, після якої відбуваються робочі засідання. Впродовж засідань було заторкнуто дуже багато тем, серед яких: звіти різних комісій Конференції, канонічні питання, католицьке виховання в закладах освіти, християнська єдність і міжконфесійний діалог, виклики для Католицької Церкви через сексуальні надужиття, доктрина моралі, вихід з карантину, наголос на католицькій родині та приклад батьків у вихованні дітей, євангелізація та участь мирян в житті Церкви, літургійні питання. Особливо, вже втретє, було заторкнуто тему війни в Україні, яка триває вже 440 день.

9 травня владика Микола Бичок звернувся до католицьких єпископів з окремим зверненням щодо війни в Україні. На початку промовець зазначив: «Найперше дякую Вам за унікальну можливість в черговий раз донести правду про війну в Україні на Конференції Католицьких Єпископів в Австралії. Останній раз я звертався до Вас 9 листопада минулого року на 259 день війни. Сьогодні вже є 440 день війни. Я хочу розповісти Вам про служіння священників під час війни, а також про Різдвяну збірку для гуманітарної допомоги потерпілим в Україні».

Владика розповів про історію своїх співбратів редемптористів о. Івана Левицького та о. Богдана Гелету та про їхнє пастирське служіння в місті Бердянську під час війни. З 18 листопада 2022 р з отцями пропав зв’язок і до сьогодні вони перебувають у полоні окупантів. «Я щиро прошу Вас молитися за о. Івана Левицького та о. Богдана Гелету. Діліться із своїми вірними живою історією про сучасних мучеників та свідків віри в Україні», — закликав єпископ УГКЦ.

Також єпископ доніс усю правду про «духовну окупацію» Києво-Печерської лаври — духовної спадщини України. Зокрема, владика згадав, що на сьогоднішній день Національний історико-культурний заповідник Києво-Печерська лавра є найбільшим в Україні. Водночас він відноситься до переліку ЮНЕСКО щодо збереження пам’яток архітектури. Тож промовець ознайомив католицьких єпископів Австралії із історією цього важливого для кожного українця місця, згадавши і про папу Климента. «Саме в печерах цього монастиря є близько 80 нетлінних мощей монахів та голова святого Климента І, який був четвертим папою. У часі гонінь на Церкву Римською імперією, папу Климента І було заслано на каторгу до Феодосії, що знаходиться на Кримському півострові. Там він проповідував Слово Боже, за що пізніше був страчений язичниками», — поділився відомостями владика Микола. За його словами, «дивлячись на сучасні події, можемо ствердити, що спочатку відбулася „духовна окупація“ України, а зараз відбувається військова окупація нашої Батьківщини».

Підсумовуючи, єпарх Мельбурнський зазначив, що завдяки передріздвяній збірці для підтримки біженців, в Україну було надіслано гуманітарну допомогу на Патріаршу фундацію «Мудра справа». Наприкінці єпископ додав: «Прошу Вас і надалі продовжувати молитву та піст за мир в Україні у Ваших дієцезіях. Заохочую до добрих діл милосердя, які допоможуть нам загоїти рани війни».

Серед робочих зустрічей Єпископської Конференції, виділялася також молитва за мир та спокій в Україні, якою всі присутні владики молилися впродовж цілого тижня.

Довідка

До складу Конференції входять єпископи з 34 дієцезій та ординаріатів з 28 територіальних дієцезій та з 6 інших структур, зокрема східних католицьких дієцезій для халдейських, маронітських, мелькітських та українських католиків, а також Військовий ординаріат і Англіканський ординаріат та Особистий ординаріат Богоматері Південного Хреста.

Єпископи збираються двічі на рік на тиждень у травні та листопаді, щоб діяти на національному рівні та вирішувати питання національного значення. Конференція має Президента та віце-президента (кожен обирається на два роки), Постійний комітет і різні комісії єпископів, у яких кожен член обирається на три роки, і Генеральний секретаріат.

Сьогодні Президентом Австралійської Конференції католицьких єпископів є владика Тімоті Костелло, архиєпископ Перту, а його заступником — владика Ентоні Фішера, архиєпископ Сіднею. Генеральним секретарем є Стівен Гекетт.