На Архиєпархіальній прощі сімей у Старуні владику Миколу Семенишина зустріло подружжя, яке 70 років разом

6 червня 2023

У суботу, 3 червня, до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача, що у с. Старуня, Богородчанського району, на Архиєпархіальну прощу родин зібралися близько двох сотень сімей з усього Прикарпаття. Очолив моління владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Впродовж останніх кількох років проща завжди відбувається в перший тиждень літа. Не винятком став і цей рік, щоправда вперше подібна проща відбувалася саме на батьківщині блаженного священномученика Симеона Лукача. Гаслом цьогорічного заходу став вислів: «Щоб нація була сильною, міцною має бути сім’я та родина». Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Початок прощі та незвичайна зустріч архиєрея

Розпочалися моління поблизу джерела Матері Божої Неустанної Помочі з Молебну до блаженного Симеона. Молебен очолив о. Юрій Прилепський, голова Комісії у справах родини і мирян Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Далі прочани вирушили на Старунську гору, молячись вервицю. На вершині гори, у каплиці Пресвятої Родини, духовенство прочитало ряд молитов, в яких просили Божого благословення та заступництва для усіх наших сімей та родин.

Опісля в каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці душпастирі відслужили Молебен до Христа Чоловіколюбця.

Відтак присутні мали змогу вітати владику Миколу. Архиєрея зустріли Анна та Іван Меланії — подружня пара, яка цьогоріч відзначила 70-ліття подружнього життя. Цікаво, що це подружжя усе життя залишаться вірним нашій Церкві: ще у часи підпілля, вони разом з іншими вірними їздили до Москви, щоб відстояти права Української Греко-Католицької Церкви та приймали у себе вдома священників, які здійснювали своє служіння таємно. Й донині пара ревно відвідує Святі Літургії та молиться за мир у нашій Батьківщині.

«Я міг тебе любити ще більше…»

Згодом владика Микола очолив Архиєрейську Божественну Літургію, під час якої звернувся до вірних з повчальною проповіддю щодо цінності сім’ї та християнського подружжя.

«Що нас зібрало сьогодні у Відпустовому центрі священномученика Симеона Лукача у Старуні? Це, перш за все, любов до Господа і наша віра в Нього. І саме в контексті відправи Божественної Літургії ми хочемо дякувати Богові за наші сімʼї та родини й просити благословення для тих, які готуються до подружнього життя. По-особливому сьогодні святкуємо ювілеї, а вони можливі завдяки тому, що ваш спільний подружній життєвий шлях проживаєте у Божій присутності, довіряючи радості й клопоти подружнього життя Його святій опіці», — мовив владика Микола.

А відтак додав: «Під час святкування ювілею спільного подружнього життя можуть виникнути два почуття: здивування і жаль. Здивування тому, що було б дуже приємно у щирості серця сказати своїй дружині або чоловікові: «Я ще не здатний любити тебе так, як хотілося б, але я вражений тим, що після 5-ти, 10-ти, 25-ти чи 60-ти років ми все ще разом „в радості і горі, у доброму та поганому здоровʼї…“». Але також жаль через те, що „Я міг любити тебе більше, але не зробив цього“».

Духовні настанови для подружь від владики Миколи

Також архиєрей запропонував сім’ям духовні настанови, якими варто користуватися у подружньому житті: «Ви „одружилися в Господі“, продовжуйте „запрошувати“ Його у своє життя та у свій дім. Приймайте Його з радістю й шануйте Його. Він є вашим Господом і Учителем. Продовжуйте молитися до Нього і слухати Його — кормитися Його Словом через Святе Письмо та Його Тілом і Кровʼю у Святому Причасті. Культивуйте радість життя, приймайте бажання вашого чоловіка чи дружини, цінуйте їхні таланти, перш ніж вказувати на недоліки. Памʼятаймо, що „Царство Боже всередині нас“, ми є „криницею Божих чудес“. Ми ніколи не перестанемо досліджувати та насолоджуватися свіжою джерельною водою, яка завжди бʼє з людського серця. Закохатися легко, але любити важко — це мистецтво, яким потрібно займатися щодня. Виховуйте в собі смиренність і вміння часто говорити: „Пробач, я помилився, вибач мені! Я люблю тебе за те, ким ти є, а не тому, що ти є таким/такою, яким/якою я хочу тебе бачити“».

Підтримувати атмосферу закоханості завжди

«Життя — це подарунок, який я відкриваю щоранку, коли прокидаюся. Жити добре, але ще прекрасніше жити разом, розділяючи радість і смуток, розчарування і надії. Говоріть часто, що любите одне одного — словами, жестами та діями. Навіть якщо ви прожили в шлюбі багато років, важливо підтримувати атмосферу закоханості. Серед багатьох справ, якими займаєтеся щодня, знаходьте час, щоб сісти разом i спокійно послухати один одного. Знаходьте час, щоб ваше серце стало схожим на „ручний диван“», в якому чоловік або дружина можуть посидіти, розслабитися та відчути себе любленими», — насамкінець зауважив Владика Микола.

На завершення цьогорічної прощі владика Микола уділив своє архиєрейське благословення парам, які цьогоріч святкують ювілей подружнього життя.

Пригадуємо, що вже наступної суботи, 10 червня, відбудеться Всеукраїнська проща медичних працівників до Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача у с. Старуня.