Митрополит Володимир Війтишин взяв участь у відкритті мистецького проєкту «Бог між нами! Переможемо разом!»

30 липня 2022

У четвер, 28 липня, в приміщенні Івано-Франківської міської ратуші відбулося відкриття мистецького проєкту «Бог між нами! Переможемо разом!». На подію завітав архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

За словами куратора проєкту — реставратора Валерія Твердохліба, виставка має надихнути людей на об’єднання задля перемоги на культурному фронті. Про це інформують Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ та Релігійно-інформаційна служба України.

Мета виставки

«Ідея арт-проєкту „Бог між нами! Переможемо разом!“ виникла давно, ще до війни. Оскільки війна змінила нас повністю, пройшла евакуація творів з експозиції нашого музею, то ж ми вирішили створити щось нове, — розповідає Валерій Твердохліб. — Це християнський проєкт, яким ми хочемо говорити про християнські цінності. І люди, які доєднувалися — це дійсно містична історія. Дуже багато з них випадково і не випадково взяли в ньому участь. Загалом виставка — це любов, якою ми хотіли б поділитися. Тому вся її історія — це історія любові і спасіння».

Експонати, які можна відвідати під час безкоштовних екскурсій, розмістили на другому поверсі Івано-Франківського краєзнавчого музею (міська ратуша) в чотирьох окремих залах.

Структура виставки

Експозиція арт-проєкту, як каже художник, складається з чотирьох основних залів. Перший зал — розповідь про «Коло життя» про «Святих», скульптури яких є на цьому символічному колі, виготовленому Сергієм Полуботьком. Реставрували їх в краєзнавчому музеї.

Також виставкова зала наповнена понад сотнею дитячих малюнків з міжнародного конкурсу «Для Бога я створю найкраще».

Другий зал з роботами Олени Кіслих-Приходько — унікальні мозаїки, створені в Івано-Франківську, після евакуації з Ірпіня. Сама Олена Приходько розповідає, що на сьомий день вторгнення російських військ переїхала на Прикарпаття. Художниця-мозаїст продовжує творити і тут.

Також в цій залі представлені твори Сергія Лаушкіна з Ворзеля. Він створив свої роботи в Франківську, де свого часу теж перебував.

Ще один виставковий зал — це роботи Нікіти Тітова з Харкова. Митець представив 16 робіт і інсталяцію. Тематичні плакати він створює вже з 2013 року з часів Майдану, так чи інакше вони пов’язані з подіями в державі.

Особливо цікавою є інсталяція митця «Крила». Як розповідає, створив він її після звістки про загибель сина подруги — Романа Ратушного. «Це було настільки боляче, що хотілося якось висловитися, — каже Нікіта. — Познайомившись з Валерієм Твердохлібом, вирішив представити інсталяцію на цій виставці, щоб вшанувати пам’ять усіх, хто загинув на війні».

У цій же залі прем’єрно виставлені сакральні твори куратора проєкту Валерія Твердохліба.

«Четвертий зал завершує саму ідею арт-проєкту „Переможемо разом!“ та „Врятуймо скарби разом!“ такою своєрідною „Молитвою дії“ — як саме ми можемо перемогти ворога», — пояснює художник. — Можемо перемогти своїми діями — хтось на фронті, хтось волонтерством».

Коли можна оглянути?

Виставку можна відвідати, починаючи від 29 липня, щоб доєднатись до порятунку і збереження мистецьких творів. Побачити експонати має нагоду кожен охочий житель міста та вимушено переселені особи.

Міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків, який також відвідав захід, зазначив, що до міста приїхали відреставровані старовинні експонати, а також твори сучасних художників-переселенців, які змушені втікати від війни.

Також п. Руслан додав, що рятуючи свої цінні роботи від бомбардувань, ризикуючи життям, вони дістались центру Прикарпаття, щоб показати Франківщині прекрасні роботи, наповнені духовністю та пророцтвами.