Митрополит Володимир Війтишин на Богоявлення: «Без Святої Тайни Хрещення немає спасіння»

21 січня 2022

19 січня наша Церква відзначає пам’ять Хрещення Господа нашого Ісуса Христа в ріці Йордан. Також це свято називається Богоявленням, тому що саме того дня під час Господнього хрещення об’явилась світові Пресвята Трійця. В Івано-Франківську урочистості розпочалися спільною молитвою в архикатедральному соборі Воскресіння Христового. Очолив моління архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин спільно зі священнослужителями Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

У часі своєї проповіді, роздумуючи над Словом Божим, митрополит Володимир звернув увагу слухачів на важливості значення Святого Таїнства Хрещення. Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

«В об’явленні Пресвятий Бог явив свою волю взяти участь у відкупленні людського роду, поклавши особливе завдання на другу особу Господа нашого Ісуса Христа. Приймаючи з рук предтечі Хрещення, Господь освячує його і підносить до великого Таїнства», — сказав архиєрей.

На думку владики, це Святе Таїнство покликане сприяти нашому спасінню, оскільки воно відкриває нам двері до інших Святих Таїнств. «Без Святої Тайни Хрещення немає спасіння та безпосереднього відкуплення людства стражданнями Ісуса Христа», — мовив проповідник.

Ця Тайна є першою, без якої не можна приймати інші Тайни, адже, як ми співаємо сьогодні під час Літургії: «Усі, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися».

«Вірмо у Божу силу освяченої йорданської води, яка оздоровить наше тіло від хвороби та освятить душу! На Господа покладаймося повіки, бо Господь є скеля вічна!» — закликав предстоятель Івано-Франківської архиєпархії.

Після Святої Літургії на площі Праведного митрополита Андрея Шептицького відбувся Чин великого освячення води, який очолив владика Володимир Війтишин. На завершення молінь, священнослужителі архикатедрального собору окропили нею всіх присутніх вірних. Так само архиєрей привітав усіх присутніх з величним святом Богоявлення Господнього.

«У Всевишнього Господа, який в цей день об’явився, просимо миру і благословення для нас усіх з вами, наших родин, а особливо миру для України», — побажав владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський.