Митрополит Євген Попович у Дрогобичі: Коли серце стає храмом Божим, то його не можливо знищити, бо в ньому весь час пульсує Божа благодать, Божа любов

18 червня 2022

13 червня у катедральному соборі Пресвятої Трійці в Дрогобичі з нагоди храмового празника відбулась Архиєрейська Літургія, яку очолив владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський, Голова Канонічного відділу УГКЦ, у співслужінні з владикою Ярославом Прирізом, єпископом Самбірсько-Дрогобицьким УГКЦ, владикою Григорієм Комаром, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, та гроном священнослужителів катедрального храму та м. Дрогобича. Богослужінні супроводжував дитячо-молодіжний хор «Відлуння» (регент — Надія Бунь).

Під час проповіді владика Євген зазначив, що у ці святкові дні, особливі для нашої Церкви, ми на колінах з глибини серця прикликаємо Святого Духа: «Царю Небесний, Утішителю, Душе істини», — щоб Він потішив наші душі, особливо ті серця, що переживають горе, щоб Він приніс спокій, те все, що людині так сьогодні потрібне. «Святий Дух — це сам Господь Бог, який хоче жити в наших серця, який хоче, щоб наші серця попри всі негаразди, які пе-реживаємо, були Його храмом», — наголосив проповідник. Про це зазначає пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Владика Євген пригадав вірним слова св. Павла, в яких апостол наголошує: «Ви — храм Бога Живого» (2 Кор. 6, 16). «Цей живий храм у ці дні Бог хоче наповнити через Зшестя Святого Духа, який є однією з Осіб Пресвятої Трійці і водночас Самим Богом. Його сьогодні в особливий спосіб славимо, щоб серце кожного вірного нашого народу стало Його храмом, щоб ніхто з нас не загинув. Коли серце стає храмом, то його не можливо знищити, бо в ньому весь час пульсує Божа благодать, Божа любов», — наголосив проповідник.

Далі митрополит зазначив, що в цьому році, особливому для нашого народу, коли ми переживаємо новітні страсті, нам треба з більшою наполегливістю просити, щоб Божа благодать зійшла не тільки на наші серця, але на всю українську землю, і оновила її обличчя. Кажучи це, проповідник пригадав приїзд папи св. Івана Павла ІІ до Варшави, який мав місце після розпаду Радянського союзу. Тоді Святіший Отець звернувся в молитві, щоб Святий Дух зійшов і оновив обличчя польської землі. «І сталося чудо. Ця земля зазнала зміни. Будучи комуністичною впродовж кількох десятиліть, вона почала перетворюватись на нову країну, країну, де шануються права людини, країну, яка сьогодні стала пристановищем для багатьох українців, що втікають від війни на своїй землі», — зауважив проповідник.

Відтак владика Євген зазначив, що подібно й сьогодні слід молити Святого Духа, щоб діяв серед нашого народу. «Просимо сьогодні про обнову української землі, бо вона також є вартою Божої уваги, бо на ній живуть люди, що є храмом Бога живого, які мають свої мрії, воліють творити добро в своєму житті, воліють творити добро для свого народу. Цієї волі ніхто не може нам забрати, як би не старався. Це не можливо!», — наголосив проповідник.

Наприкінці Літургії владика Ярослав подякував митрополиту Євгену, владиці Григорію, священнослужителям, братству і сестринству парафії, волонтерам, хористам, всім небайду-жим до долі нашого народу, воїнству і всім молільникам. Владика побажав всім, щоб Дух Божий супроводжував нашу ходу до перемоги і наблизив цей Великдень України!