Митрополит Євген Попович: «Дякуємо за дар життя і служіння святого Івана Павла ІІ»

20 червня 2020

«В його серці було місце для українського народу та страждаючої Греко-Католицької Церкви. Він ставився до неї з повагою та турботою», — мовив про св. Івана Павла ІІ архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський Євген Попович на Ясній Горі у відпустовому місті Ченстохова (Польща). Духовенство та вірні Української Греко-Католицької Церкви подякували в п’ятницю, 19 червня 2020 року, за дар життя польського папи і помолилися за відвернення пандемії.

Божественна Літургія на Ясній Горі стала кульмінацією духовного паломництва вірних Української Греко-Католицької Церкви з Польщі та України. Подячну Божественну Літургію за дар життя та служіння св. Івана Павла II очолював архиєпископом Євген Попович, митрополит Перемисько-Варшавський, у співслужінні з єпископом Володимиром Ющаком, єпархом Вроцлавсько-Ґданським, та греко-католицьким духовенством з Польщі та України.

Архиєпископ Євген Попович у своїй проповіді під час паломництва наголосив, що Ясна Гора є історичним місцем для вірних Греко-Католицької Церкви та нагадав про важливі моменти для католиків східного обряду, які відбулися у цьому місці.

«На Ясній Горі ми мали нагоду дякувати Всевишньому за дар нашого Хрещення, коли у вересні 1988 року тисячі наших вірних зібралися тут зі своїми душпастирями», — сказав архиєпископ Євген Попович, згадуючи ювілей тисячоліття Хрещення Київської Русі, основні урочистості якого відбулися у Ченстохові. Ці події стали зародком відродження та визнання державними органами греко-католицької церкви в Польщі, що діяла неофіційно за часів Польської Народної Республіки. Митрополит згадав ще одну важливу подію, яка була першою післявоєнною єпископською хіротонією, яка також відбулася в Ченстохові.

З огляду на ці події, архиєпископ Євген Попович вказав на величезну роль святого Івана Павла ІІ у процесі відродження Української Греко-Католицької Церкви.

«В його серці було також місце для української нації та страждаючої Греко-Католицької Церкви, до якої він, як наступник св. Петра, був шанобливим і турботливим та дбав про її органічний розвитокˮ, — сказав митрополит у своїй проповіді, вказуючи на великі заслуги Папи Римського.

«Не вистачає часу, щоб розповісти про все, що св. Іван Павло ІІ зробив для світу, для Польщі, для України. Сьогодні, ми дякуємо Всевишньому за всі отримані привітання, ми також складаємо вдячність за життя та душпастирське служіння та любов до нашої Церкви святого Івана Павла ІІ», — сказав митрополит Перемисько-Варшавський.

Греко-католицькі паломництва до відомої чудами ікони Божої Матері протягом декількох років організовує владика Володимир Ющак у першу суботу липня. Через епідемію коронавірусу участь у цьогорічному паломництві була обмеженою і мала перш за все духовний характер. Віруючі, які залишилися вдома мали нагоду об’єднатися у спільну молитву через телебачення TRWAM та YouTube-канал Jasna Góra.

За матеріалами о. Матея Деменюка для Єпископської Конференції Польщі