Митрополит Ігор Возьняк у соборі Святого Юра коронував копію ікони Вифлеємської Божої Матері

14 жовтня 2022

З нагоди свята Покрову Пресвятої Богородиці, 14 жовтня 2022 року, яке є другим храмовим празником собору Святого Юра у Львові, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив архиєпископ і митрополит Ігор Возьняк.

Під час богослуження архиєпископ Ігор символічно коронував копію ікони Пресвятої Богородиці Вифлиємської. Про це розповідає пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

«Сьогодні ― свято Покрови Пресвятої Богородиці, яка не один раз допомагала тому краю, народу, який терпів від нападу ворогів. Свято Покрови пов’язане із захистом мешканців Царгороду в 903 році від пошесті, смертельної хвороби, яка лютувала у місці, де люди падали трупами. Довірливий Божій Матері народ молився у храмі і вона прийшла на поміч, усуваючи злощасну хворобу: пошесть припинилася. Вірний Божий люд дякував Пресвятій Матері за допомогу в боротьбі зі смертельною болістю», — розповів на початку свого слова архиєпископ і митрополит Львівський.

Відтак проповідник мовив, що ми боремося з військовою пошестю «русского миру» та благаємо заступництва у Марії, щоб вона захистила нас й прогнала ворога з нашої землі. «Колись ординське ярмо перешкоджало централізації земель і відродженню державності, а, досі, російське ярмо має намір стримувати наш народ в економічному, культурному, політичному, релігійному та іншому розвитку нашої України. Ми звертаємося до Богородиці, щоб вона своїм заступництвом перед Господом визволила наш народ від ворожої навали», ― наголосив митрополит Ігор.

Також архиєрей підкреслив, що 14 жовтня ми відзначається державне свято ― День захисників і захисниць України.

«Ми низько схиляємо голови перед нашими захисниками та захисницями, які жертвують своїм життям, щоб захищати нас та нашу землю від зазіхання ворога. Якраз сьогодні вранці з „Українського радіо“ прозвучала інформація, що в лікарні, можливо, у Запоріжжі, від поранень помер американський військовий доброволець. Цей молодий чоловік сказав, що він почув у душі, що має допомагати українцям у війні. Залишив п’ятеро дітей віком від двох до п’ятнадцяти років і, хоч був поранений, видужав та продовжив воювати. Жаль, що я пропустив його прізвище та ім’я [йдеться про американського добровольця Дейна Партриджа - ред.]. Слава героям нашої землі та іноземцям, які боронять наш суверенітет, долю та нашу свободу!» — сказав владика Ігор Возьняк.

Після Літургії на подвір’ї храму відбулося водосвяття та окроплення вірних.