«Ми не є самі, бо з нами Бог і з нами цілий світ!» — владика Венедикт Алексійчук про благодійну діяльність Чиказької єпархії

6 вересня 2022

Відвідуючи Харківський катедральний собор Святого Миколая та вірних цього храму на чолі із владикою Василієм Тучапцем, екзархом Харківським, упродовж 27–28 липня 2022 року, владика Венедикт Алексійчук, єпископ Єпархії Святого Миколая із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), поділився своєю розповіддю про благодійну діяльність наших вірних у Чиказькій єпархії та підтримку світу України під час війни.

Насамперед владика Венедикт Алексійчук підкреслив, що часто ми сьогодні маємо великі очікування щодо підтримки світу. «Мусимо сьогодні як українці бути справедливими. Пригадаймо собі те, як ми сприймали війну у Сирії. Можливо, десь чули про неї по новинах. Однак, насправді не були аж надто солідарними. Принаймні я не чув, щоб українці збирали якусь гуманітарну допомогу. Тому ми повинні бути свідомими того, що якщо сьогодні ми очікуємо від людей підтримки, то й ми повинні її надавати», — мовив архиєрей.

«З іншої сторони, світ і Америка на сьогодні доволі солідарні, — продовжив свою розповідь єпископ. — Правду кажучи, навіть ідучи по Львові, і не кажучи вже про Київ чи Харків, я не бачив стільки жовто-синіх прапорів, написів чи закликів українською чи англійською мовами, як я це бачу у Чикаго. Це справді неймовірна кількість! Нещодавно я був у нашому монастирі далеко у горах. Там українців і близько не має, але висять українські прапори. Тому відчувається велика солідарність американців. Коли розпочалася війна, до нашої катедри прийшов католицький кардинал, мер міста та інші. Ми постійно приймає дзвінки із словами підтримки, навіть Головний равин Чикаго подзвонив».

Говорячи про наших вірних, владика підкреслив, що це надзвичайно велика організація гуманітарної допомоги. «Лише медикаментів наші вірні із Чикаго надіслали декілька літаків. Перші літаки летіли по 50 тонн, а тепер це й по 100 тонн. Водночас збирали величезну кількість коштів та продуктів по усіх наших парафіях. І, на диво, для багатьох людей, які були далекими від визнання своєї української ідентичності, саме війна дала поштовх відчути те, ким вони є. Вони відчули, що їхня Батьківщина, їхній народ перебувають у біді. Вони також солідаризувалися, щоби чимось допомогти».

«Мені здається, що це не питання лише України. Я вже прожив певне життя, а саме 54 роки, і ніколи не бачив, щоби світ був настільки солідарний навколо чогось. Це вперше я бачу настільки потужний момент солідарності світу. Україна в якийсь момент стала у центр життя світу. Усі розуміють, що Україна потерпає від агресора, від Росії, від свого сусіда. Тому ми не є самі! З нами Бог і з нами цілий світ!» — сказав на завершення владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький.