«Ми не є самі, адже нас усіх єднає Таїнство Священства», — владика Богдан Данило у привітанні для духовенства

13 квітня 2020

Владика Богдан Данило від 2015 року очолює Патріаршу комісію у справах духовенства. Цьогоріч владика вирішив звернутися до усіх священників, семінаристів та тих, хто відчуває покликання до священства із словами підтримки та привітання у Великий четвер. Пропонуємо Вашій увазі його відеозвернення.

Сьогодні, у навечір’я Великого четверга я в особливий спосіб хотів би звернутися до всіх священників, семінаристів, а також до тих, в кому зароджується дар священичого покликання.

Зазвичай, ми як священники кожного Великого четверга з радістю зустрічаємося чи це у катедрах, а чи у наших храмах разом із нашими вірними. Однак, цього року, здається, кожен із нас служитиме цю Літургію Великого четверга — дня пам’яті Євхаристії та Священства — сам. Проте, не забувайте про те, що ми не є самі. Нас усіх єднає Таїнство Священства. Нас усіх єднає Христос у цей день.

Я би хотів попросити Вас, щоб у цей Великий четвер Ви помолилися за тих, хто спричинився до Вашого священства: за наших батьків, а особливо за наших мам, які доволі часто вимолили для нас цей дар священства, за наші родини, за отців, парохів, ректорів семінарії та її персоналу. Пам’ятайте про те, що вони були наче перли, які допомагали Вам зростати у Вашому покликанні до священства.

Хай у цей Великий четвер радість священичого життя горить сильніше, аніж бідь-який Великий четвер нашого священичого життя. Повертайтеся у своїй пам’яті до тієї радості Ваших свячень. У цей день свячень кожен із нас одержав частицю Агнця і наші єпископи-святителі звернулися до нас такими словами: «Прийми цей задаток і неси його незіпсованим і непошкодженим ціле своє життя». Тому що про це питатимуть Вас у часі Другого славного пришестя. Пам’ятайте про цей обов’язок.

Цього Страсного тижня, цього великоднього часу зверніться до тих, до кого Бог нас покликав — наших парафіян, наших вірних, прихожан Вашого храму. Пам’ятайте, що ми покликані проповідувати через наше пророче післанництво, освячувати через молитву Літургії, але також служити тим, до кого нас Бог покликав.

У стихирі на «Алилуя» Великого четверга ми будемо молитися такими словами: «Блаженний, хто вважає на бідного і убогого, в день лютий визволить його Господь». Нехай Ваше життя буде неповторною іконою Ісуса Христа. Семінаристам бажаю радості у підготовці до Вашого священичого життя. А для усіх тих, хто сьогодні вдома роздумує і властиво у ньому зароджується таїнство священичого покликання, я вас радісно заохочую спілкуйтеся з Господом. Дар священства — це один із найкращих дарів, який людство і який кожен із нас зміг отримати.

Будьте радісні і пам’ятайте, що з нами Бог. Святкуйте цей Великий четвер у молитві один за одного.

† Богдан Данило,
єпарх Пармський