«Ми гордимося, що наша Церква має таку жіночу спільноту»: Глава УГКЦ до Ліги українських католицьких жінок Канади

29 вересня 2022

Я дякую за ті моменти зустрічей, роздумування, планування, співпраці. Вони виявилися пророчими в наші дні, коли велика частина Київської архиєпархії була окупована росіянами, а потім звільнена українським військом, і потребує, щоб лікувати рани російської окупації. Такими словами Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до Ліги українських католицьких жінок Канади у відеопривітанні з нагоди 27-го Національного конгресу, який розпочинається сьогодні, 29 вересня, і триватиме до 2 жовтня 2022 року.

У своєму слові Глава УГКЦ звернув увагу на тему Конгресу, яка його «дуже зворушила», — «Покликані до місії». Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Ви хочете роздумувати над єдністю Церкви. Це дуже глибокі засади, підстави християнського життя. Єдність і місія. Відповідно до вчення Церкви, людина не може усвідомити, яку вона має місію у своєму житті, коли не об’єднає всі свої розумові, душевні, духовні сили довкола єдиної мети. Тому місія — вона потребує внутрішньої єдності людини. А місія християнська потребує вашої особистої єдності з Ісусом Христом», — наголосив Патріарх.

Мені дуже приємно, каже він, що наше жіноцтво Канади думає про єдність у Церкві. Адже ми є єдиною Церквою, хоч нас розділяє велика відстань. Ми є єдиною Церквою Київської традиції, хоча живемо в різних культурах і говоримо сьогодні навіть різними мовами. Але ця єдність нашої Церкви розкриває глибоку сутність Церкви Ісуса Христа, яка є Його Тілом. «В умовах війни, яку зараз переживає Україна, ця внутрішня єдність християнської спільноти є життєво важливою для єдності нашого народу. Бо лише тоді, коли ми будемо об’єднані, ми будемо сильні. „В єдності сила народу, Боже, нам єдність подай!“ — каже наша прадавня пісня-молитва», — підкреслив Предстоятель.

За його словами, найсильнішим виявом єдності Церкви, християнської спільноти є Таїнство Євхаристії, Таїнство Тіла і Крові нашого Спасителя. Глава Церкви пригадав слова ранньохристиянської молитви, яку передає апостольський текст «Навчання дванадцяти апостолів». Там, коли звершується Євхаристія, служитель промовляє такі слова: «Як це зерно, яке було розсипане по горах, зібране і творить один-єдиний хліб, так само, Господи, збережи розпорошену по світі свою Церкву».

На його переконання, ці слова особливо відгукуються в серці канадської спільноти. «Тому що ваша спільнота — спільнота жінок-католичок Канади — часом відчуває себе розсіяною по великих відстанях, по фермах нашої Центральної, зокрема Західної, Канади, і вам часом зібратися разом не є так легко і просто. Але, коли ми об’єднані у Тайні Євхаристії, Господь Бог нас збирає в одне своє Тіло так, як збирається зерно з широких полів, для того щоб створити один-єдиний коровай народу для Божого Тіла», — зауважив Отець і Глава УГКЦ.

«Нехай Господь Бог усіх вас благословить, дарує нам церковну і народну єдність, силу, щоб виступили свою християнську місію у сучасних обставинах розбурханого моря сучасного світу. Нехай Господь Бог усіх вас щедро благословить!»— побажав Глава Церкви.