«Метою Ісуса є не тільки спасіння, але й обожествлення людини», — владика Дмитро Григорак на Квітну неділю

10 квітня 2023

У свято Урочистого в’їзду Ісуса до Єрусалиму 9 квітня 2023 року владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, у катедральному храмі Верховних апостолів Петра і Павла в м. Чорткові очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

У своїй проповіді владика Дмитро наголосив на тому, що «Господь, в’їжджаючи на осляті, вкотре показав, що це Він є Творець історії, що все є в його руках, і що на страждання Він іде добровільно. Господь показав — ось мій переможний вхід, але це не моє царство. Господь панує над світом. Він хоче щоб і людина теж панувала над собою, була вільна від гріха і пізнала Його Царство». Про це повідомляє пресслужба Бучацької єпархії УГКЦ.

Далі єпископ продовжив: «Мета Ісуса є не тільки спасіння, а обожествлення людини і тому, після неминучої перемоги у цій війні, ми маємо задуматися як жити далі, щоб Україна повстала як нова Божа держава».

У цей день відбулися неординарні події у катедральному храмі, адже вперше у Бучацькій єпархії з рук владики Дмитра та з благословення Патріарха Святослава нагороду носити ієрейську митру удостоївся о. Володимир Заболотний, протосинкел Бучацької єпархії УГКЦ. Тому перед врученням отець Андрій Лемчук, вікарій у справах духовенства, зачитав декрет Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава про іменування отця Володимира Заболотного митрофорним протоієреєм.

«Оцінюючи Вашу ревність для Божої слави та добра Української Греко-Католицької Церкви, зокрема Ваше жертовне священниче служіння та багаторічну сумлінну працю на посаді протосинкела Бучацької єпархії, складаємо Вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу. Заслухавши думку преосвященного владики Дмитра, єпарха Бучацького, з нагоди 30-ї річниці Ваших священничих свячень іменуємо Вас митрофорним протоієреєм та уділяємо Вам право носити митру», — йдеться у декреті Глави УГКЦ, яким о. Володимира Заболотного іменовано митрофорним протоієреєм.

Отець Володимир Заболотний та владика Дмитро Григорак, єпарх БучацькийОтець Володимир Заболотний та владика Дмитро Григорак, єпарх Бучацький

Глава Церкви побажав о. Володимиру, щоб милостивий Господь щедро винагородив його своїми дарами, даючи силу і наснагу в доброму здоров’ї жити у святості й любові до Бога та продовжувати боговгодне служіння.

Також хрести з прикрасами отримали право носити о. Роман Герасимів, голова Молодіжної комісії Бучацької єпархії та о. Павло Вандяк, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Бучацької єпархії УГКЦ.

Владика привітав нагороджених священників та побажав їм бути ревними і вірними працівниками у Христової у винограднику.

Дебютом став цей день для молодіжного хору парафії Верховних апостолів Петра і Павла, адже вперше зовсім юні дівчата і хлопці співали Архиєрейську Святу Літургію під проводом регента Андрія Канюса.

Гостем катедри на Святій Літургії у вербну неділю був отець д-р Андрій Євчук, ватиканський дипломат в Демократичній Республіці Конго, який є вихідцем з Чортківщини і завтра презентуватиме свою та о. А. Цимбалюка книгу «Парох, процедура його усунення та перенесення» в єпархіальному управлінні Бучацької єпархії.

Перед освяченням лози парох катедри о. Андрій Лемчук наголосив, щоб вірні з великою пошаною відносилися до Пресвятої Євхаристії: «Бо це не є хліб і вино, а живий Бог. Подібно, як ми жахалися від подій, які сталися в Бучі, і казали, що це не по-людськи… Так само і ми, коли зневажаємо Господа, це теж — не по-людськи».

Священник заохотив приходити на відправи, які будуть у Страсний тиждень та молитися за своїх священнослужителів, які теж потребують підтримки.