«Майбутнє України починається із сім’ї», — Глава УГКЦ у 252-й день війни

2 листопада 2022

Наш митрополит Андрей Шептицький ще в лихоліття Першої і Другої світових воєн провістив, що значна роль українського Києва для всієї Західної Європи не обмежиться періодом глибокого Середньовіччя, а буде великою і в майбутньому, можливо, вирішальною. І саме до цієї місії — вирішальної ролі Києва та України для європейської цивілізації майбутнього, ми сьогодні повинні готуватися, над нею роздумувати, уже будуючи наші міцні підвалини. А все починається із сім’ї.

«Майбутнє України починається із сім’ї», — Глава УГКЦ у 252-й день війни

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 252-й день війни, яку Росія принесла на мирну українську землю. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель відзначив, що впродовж минулої доби на всій лінії фронту знову йшли тяжкі бої. Ворог невпинно обстрілював наші мирні міста і села, порушуючи гуманітарне право та правила і звичаї ведення війни, знищуючи критичну інфраструктуру наших населених пунктів. Вчора особливо постраждали міста Миколаїв, Полтава, Краматорськ і Павлівка, що на Донеччині.

Глава Церкви продовжив роздуми над тим, які обов’язки стосовно родини, сім’ї має держава та суспільство і як християнам України закласти тверді основи нашого державного буття після нашої перемоги. «Нам слід подумати, як на руїнах, що їх нам залишить війна, збудувати здорове оновлене українське суспільство», — наголосив духовний лідер.

Блаженніший Святослав відзначив роль української столиці на майбутнє Західної Європи. «Наш митрополит Андрей Шептицький ще в лихоліття Першої і Другої світових воєн провістив, що значна роль українського Києва для всієї Західної Європи не обмежиться періодом глибокого Середньовіччя, а буде великою і в майбутньому, можливо, вирішальною. І саме до цієї місії — вирішальної ролі Києва та України для європейської цивілізації майбутнього, ми сьогодні повинні готуватися, над нею роздумувати, уже будуючи наші міцні підвалини. А все починається із сім’ї», — наголосив він.

Роздумуючи над особливим покликанння чоловіка і жінки у подружжі — народженням і вихованням дітей, Глава УГКЦ зазначив, що саме в лоні родини, сім’ї зароджується майбутнє. «Важливо усвідомити, — підкреслив він, — що від цього покликання ніхто не може самоусунутися. Навіть більше, батьки повинні розуміти, що ніхто не сміє забрати в них права і покликання виховувати своїх дітей».

Глава Церкви пригадав, як в часи комунізму ворог українського народу і Церкви, переймаючись тим, щоб «майбутнє покоління» не було свідомим належності до свого народу, своєї культури та мови, не знало дороги до рідної Церкви, намагався забрати дітей з родини, позбавити батьків права виховувати своїх дітей. Ми бачимо, звернув увагу Предстоятель, що те саме чинить сьогодні російський окупант на українській землі, який під гаслом «денацифікації» відбирає дітей у батьків, щоб українська ідентичність, свідомість не передалася майбутнім поколінням.

«Тому я закликаю наших батьків дбати про те, щоб у школах можна було виховувати дітей на здорових засадах сімейних цінностей і християнської моралі», — сказав Блаженніший Святослав.

Держава, наголосив Глава УГКЦ, повинна виконати свій обов’язок стосовно сім’ї і зробити все для того, щоб помогти батькам правильно виховувати своїх дітей.

Фото: Марш на захист життя та сім’ї у Києві, 18 червня 2018 року.