Лист-вітання єпископа Хосе Луїса Мумбієла Сієри, Голови Казахської єпископської конференції

16 вересня 2016

ЛИСТ-ВІТАННЯ

від Казахської єпископської конференції

Ваше Блаженство!
Ваші Високопреосвященства!
Ваші Преосвященства!

Дозвольте від імені Конференції Католицьких Єпископів Казахстану і всіх віруючих католиків висловити нашу солідарність і підтримку українському народові в цей важкий для вашої країни час. Католицька Церква Казахстану особливо стривожена подіями в Україні, оскільки багато наших вірних: німці, поляки, українці — народилися на українській землі, а в часи сталінського терору були депортовані до Казахстану. Ми не перестаємо підносити наші молитви за якнайшвидше відновлення миру на вашій землі.

Воєнні дії на Сході України, які супроводжуються численними жертвами, як з боку військових, так і мирних жителів, викликають у нас біль і співчуття. Сотні тисяч біженців, які змушені покинути домівки і виїхати в безпечні райони, потребують допомоги всього світу. Відповідаючи на заклик Папи Римського Франциска про збір пожертв для постраждалих у зоні конфлікту, Казахська Єпископська Конференція вирішила долучитися до цієї акції. 1 травня 2016 року на знак солідарності зі східними християнами, які цього дня святкували світле свято Воскресіння Христового, у всіх католицьких храмах Казахстану був проведений збір коштів для допомоги Україні. Ці гроші через Апостольську нунціатуру в Астані були передані Святішому Отцю.

Казахстан і Україну пов’язують духовні зв’язки. Насамперед це заступництво двох блаженних: Микити Будки і священика Олексія Зарицького, які родом з України, але свою мученицьку смерть прийняли на території КарЛагу в Казахстані. Особливо вшановують вірні як східного, так і латинського обрядів священномученика Олексія Зарицького, який служив у часи переслідування Церкви для католиків Казахстану, Росії та Середньої Азії. Ми дуже надіємося, що ближчим часом зможемо дістати часточку мощів цього блаженного, які знаходяться нині в селі Рясна Руська біля Львова, щоб блаженний Олексій у такий спосіб не тільки духовно, а й фізично повернувся на землю своєї земної Голгофи, зміцнюючи у вірі католиків Казахстану.

11 вересня 2016 року в Караганді відбудеться велика подія для Католицької Церкви в Казахстані — беатифікація римо-католицького священика Владислава Буковинського. Постать цього великого душпастиря була особливим способом пов’язана з Україною. Він народився в Бердичеві, потім служив настоятелем катедрального собору в Луцьку. В Україні був арештований і засланий у табори до Казахстану, де після звільнення залишився і служив для католиків-переселенців. Тому в ці дні ми будемо усильно просити Господа за заступництво свого слуги блаженного отця Владислава про мир для України.

Прийміть від нас сердечні вітання і бажаємо плідної роботи для Священного Синоду УГКЦ.

З любов’ю у Христі

† єпископ Хосе Луіс Мумбієла Сієра,