Львівська архиєпархія УГКЦ розпочала щомісячні молитовні зустрічі для медичних працівників

4 травня 2023

У перший понеділок травня, 1 травня 2023 року, в архикатедральному соборі Святого Юра відбулася молитовна зустріч для працівників медичної сфери. Молитовний вечір розпочався Божественною Літургією, під час якої усі охочі мали змогу приступити до Святого Таїнства Покаяння.

З духовним словом до працівників медичної сфери звернувся настоятель архикатедрального собору Святого Юра митрофорний протоієрей Роман Кравчик, як інформує пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

У духовному слові отець Роман наголосив, що в цій Божественній Літургії в особливий спосіб молиться за працівників медичної сфери. «Бажаю вам, щоб ви мали віру і, йдучи до хворих, йшли з Ісусом. Просіть думкою в Ісуса: дай мені сили та віри вилікувати цю хвору людину. Дай сили допомогти їй. Ви будете успішні, якщо так будете приходити до Ісуса», — підкреслив настоятель архикатедри.

«Дорогі лікарі, будьте добрими приятелями й товаришами Ісуса Христа. Товаришуйте з Ісусом! Будьте вірні йому. Як це робити? Щоб бути добрим приятелем Ісуса Христа треба часто приступати до Сповіді і приймати Святе Причастя», — звернувся о. Роман Кравчик.

Відтак єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца очолив Молебен до Пресвятої Богородиці.

Владика подякував медичним працівникам за їхнє служіння, а також підкреслив потребу молитися за своїх пацієнтів. «Ми сюди прийшли, щоб слухати і почути. Може скластися враження, що це певна втрата часу, але в цьому часі є щось важливе. Але хто не вміє слухати, той не зможе служити і щось мудрого робити», — зазначив архиєрей.

Відтак проповідник подякував душпастирям архикатедрального собору за командну працю в організації цього молитовного вечора.

«Місяць травень є місяцем матері, Богородиці та життя. Коли ж ще може бути кращий час, щоб це почати? Лікар служить життю. Лікар служить людині», — зазначив він.

Пригадавши про жінок-мироносиць, які йшли до гробу, щоб послужити Христові, архиєрей зауважив, що Ісус з’являється найперше тим, хто хоче йому послужити. «Вони втратили час, але зустріли Воскреслого. Так само і ми. Час проведений з Богом ніколи в житті не буде втраченим», — наголосив владика Володимир.

«Нехай Пресвята Богородиця буде для нас прикладом такого служіння, бо вона сама потребувала опіки, але пішла послужити ще більш потребуючій, своїй тітці Єлизаветі. Ми всі вигоряємо: священники, єпископи, лікарі. Чому? Бо ми люди. Тут головним питанням є те, де ми будемо шукати джерело, щоб знову горіти, щоб мати силу, світло, тепло? Саме тут, в храмі у Святому Причасті. Бо інакше ми не будемо мати силу свідчити, щось запропонувати. Бо неважко бути християнином у неділю у храмі, а на тижні, в повсякденному житті це набагато складніше», — сказав владика Володимир Груца.

«Ще одним наміренням цього вечора, окрім молитви за медиків, є молитва за пацієнтів, за хворих людей. Ми так багато говоримо про них на нарадах, на різних курсах чи консиліумах. Пам’ятаймо, що про цих людей дуже важливо говорити з Богом. Велику справу роблять наші медичні капелани, які служать у лікарнях. Священник в лікарні молиться Святу Літургію. Ми не раз чекаємо високопосадних людей з візитом на місце нашої праці, а бачимо, що до нас сам Господь Бог готовий прийти. Нічого дорожчого бути вже не може. Тому приймімо його і будемо мати силу служити на взір Богородиці», — додав єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

Насамкінець усі присутні помолилися молитву до святого Герарда перед іконою з мощами святого.