«Комунікація є одним із важливих елементів життя нашої Церкви та її внутрішньої єдності», — Глава УГКЦ до медійників

17 травня 2019

«Нам потрібно спільно працювати, бо сьогодні суспільство потребує добрих новин, а хто, як не Церква має завдання — голошення Доброї Новини, тобто Слово Божественного Євангелія? Суспільні комунікації — якраз один з інструментів, щоб Церква могла виконувати свою євангелізаційну місію», — про це говорив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, у середу 16 травня, під час формаційної зустрічі прес-секретарів Києво-Галицької митрополії Української Греко-Католицької Церкви.

Розпочали зустріч Божественною Літургією у Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Опісля було проведено ряд тренінгів, які проходили у конференційних залах курії Київської архиєпархії, а їх провідною тематикою був вислів «Служба Слову. Сучасні виклики медійного служіння у Церкві». Участь у зустрічі взяли представники Київської архиєпархії, Луцького, Харківського, та Одеського екзархатів, а також прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ. Зазначимо, що ця формаційна зустріч, з благословення владики Йосифа Міляна, єпископа-помічника Київської архиєпархії, започаткувала також створення своєрідних прес-служб у протопресвітерствах Київської архиєпархії, що у майбутньому створить хороші умови для медійної формації священиків, які будуть відповідальні у протопресвітерствах за ЗМІ.

Лекторами формаційних тренінгів стали відомі стратеги, медійники, та критики, а зокрема Євген Глібовицький, Дмитро Сіманський та Оксана Климончук. На зустріч до журналістів завітав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Як розповів о. Андрій Боднарук, керівник формаційної програми, зустріч провели відповідно до постанов та доручення П’ятої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької митрополії УГКЦ. Такі зустрічі, за словами священика, потрібні для кращого та ефективнішого комунікування Церкви на теренах Центрально-Східної України та Волині. «Тому сьогодні ми провели першу формаційну у своєму роді медійну зустріч, завданням якої є об’єднати усіх, хто задіяний у Церковних ЗМІ. Відтак ми прийшли до висновку, що нам усім потрібно зустрічатися частіше. Це дасть змогу ефективніше та якісніше служити Слову, яке нам повірив Господь», — зазначив священик.

Звертаючись до присутніх журналістів Блаженніший Святослав зазначив, що ця зустріч є одним із перших плодів останніх синодальних рішень. Зокрема, за словами Патріарха, ідею створення такого вишкільного майданчика для церковних журналістів погодив Синод Єпископів Києво-Галицької митрополії УГКЦ 21 березня цього року: «Тому кожна єпархія, екзархат та парафія повинні мати свого відповідального за медійну складову їхньої діяльності», — сказав Патріарх.

Глава УГКЦ зауважив, що він добре розуміє, наскільки інтенсивно сьогодні суспільство комунікує між собою. Тому і Церква має «йти в ногу з часом». «Комунікація, як постійний живий зв’язок між пастирем та вірними — є одним з важливих елементів життя нашої Церкви та її внутрішньої єдності. Саме прес-секретарі мають допомогти священику у цьому», — переконаний Патріарх.

«Наразі в УГКЦ триває розробка цілої комунікаційної стратегії церкви, — повідомив Блаженніший Святослав. Один з перших кроків — нещодавнє створення окремої Ради при Патріархові із суспільних комунікацій. Головне її завдання — допомогти зрозуміти Церкві, як сьогодні спілкуватися з суспільством», — зазначив Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав також висловив сподівання, що такий вишкіл відповідальних за комунікацію осіб буде в першу чергу доброю можливістю спілкування між собою: «Щиро сподіваюся, що це буде добра школа: школа спілкування, та школа комунікації, щоб ми щораз, то більше ефективно вміли нести добрі новини про життя нашої Церкви. Щоб ми вміли вчасно реагувати на суспільні події, які відбуваються у нашій державі та світі. Це буде свідчити також про нашу відповідальність перед викликами нашого часу».

У розмові з журналістами Глава УГКЦ зауважив, що в суспільстві є така думка: «Коли Церква не існує в медійному середовищі, то вона не існує взагалі. Тоді на Церкву не звертають уваги». «Будьте певні, — додав він, — що в такому випадку увагу наших вірних будуть тримати інші. Вони будуть слухати інших новин, цікавитись іншою інформацією, та будуть зважати на інші події. У такому випадку не будуть знати життя своєї Церкви. Тому сьогодні настільки важлива є ця інтенсивність комунікації між єпископом і його вірними, для того, щоби допомогти людям жити інтенсивним повнокровним духовним життям своєї рідної Церкви».

За матеріалами Прес-служби Києво-Галицької митрополії УГКЦ
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ