Княжий Крилос привітав прочан Патріаршої прощі з усієї України

5 серпня 2019

У першу неділю серпня, завершилась VІІІ Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої в с. Крилос. Кульмінацією прощі стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Княжий Крилос привітав прочан Патріаршої прощі з усієї України

На шляху до Крилоса із архикатедрального собору Воскресіння Христового

З самого ранку, попри невеликий дощ, прочани прибули на молитву та благословення до архикатедрального собору Воскресіння Христового, що в Івано-Франківську.

3 серпня Божественною Літургією, яку очолив настоятель собору митр. прот. Юрій Новіцький, розпочалась вже VIІІ Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої, що в с. Крилос. Присвячена цьогорічна проща 30-літтю легалізації Української Греко-Католицької Церкви в Україні.

Вітаючи численних прочан в головній святині Івано-Франківська, синкел у справах духовенства та священичих родин митр. прот. Олег Каськів наголосив на важливості здійснити духовне паломництво, адже дуже часто можна йти сотні кілометрів до якогось відпустового місця і не знайти там миру та спокою.

«Вирушаючи в паломництво, йдучи цією довгою дорогою до стіп нашої Небесної Матері, просімо в Неї перш за все миру для нашої Батьківщини. Пам’ятаймо, що та молитва є Богу мила, коли вона щира, а тому перш ніж рушити цією дорогою, запросімо Пресвяту Богородицю в цю нашу прощу», — закликав священнослужитель.

Після спільної молитви присутні отці благословили паломників, окроплюючи всіх свяченою водою. Відтак колона молільників вирушила центральною частиною міста до «дому нашої Небесної Матері».

Пішки до Божої Матері: прочани з Бурштина вирушили на прощу до Крилоса

Кілька сотень молільників із Буршитна та околиць вирушили на спільну молитву до Божої Матері, щоб просити Божого благословення для себе, своїх рідних та Батьківщини нашої України разом з Главою нашою Церкви.

Вранці, у центральному храмі міста отець-протопресвітер Дмитро Шмігель, в співслужінні духовенства, звершив Божественну Літургію. Після молитви, духовенство благословило чисельно зібраний люд в добру дорогу. Відтак колона прочан рушила в сторону Давного Галича.

До Богородиці на велосипеді: прочани з Голиня організували велопробіг до Крилоса

Це вперше в межах Всеукраїнської прощі до Крилоса, організований велопробіг. Загалом велосипедисти подолають 36,5 км.

З нагоди прощі до Крилоса прочани, організовані отцем-протопресвітером Голинського деканату Анатолієм Козаком, вирішили здійснити велопробіг до відпустового місця. Після спільної молитви та благословення, колона рушила в бік Давнього Галича.

До голинських велосипедистів також приєднаються прочани на велосипедах із Долини, Болехова та інших сіл, що в околиці.

«Ця ініціатива належить нашій молоді. Ми ж тільки хотіли їх в цьому підтримати та супроводжувати», — зізнається о. Анатолій.

Колону, як і належить, супроводжують працівники поліції та медичної служби.

Через Богородицю до Христа — молільники з Калуша відправились в дорогу до Крилоса

Саме з таким гаслом сьогодні, 3 серпня, близько тисячі молільників із Калуша та околиць вирушили на спільну молитву до Божої Матері, що в с. Крилос. Молодь, дорослі, люди старшого віку і навіть діти — усіх об’єднує спільне мета — просити у Пресвятої Богородиці миру для Батьківщини нашої України.

Вранці у центральному храмі міста св. Архистратига Михаїла, отець-протопресвітер Михайло Бігун, в співслужінні духовенства, звершив Божественну Літургію та благословив вірян на щасливу дорогу. Після чого колона прочан рушила в сторону Давного Галича.

Назагал прочани подолають близько 30 км пішки, щоб спільно з Отцем і Главою нашої Церкви Блаженнішим Святославом просити Божого благословення для Батьківщини нашої України у відпустовому місці Крилосі.

Як повідомляють координатори групи, серед молільників панує чудова, молитовна атмосфера. Аніматори разом зі священнослужителями провадять молитви та пояснюють мету і ціль прощі. Зокрема, паломники дізнались, що проща чи паломництво — це прекрасна, давня українська релігійна традиція, яка свідчить про глибоку релігійну набожність українського народу. На Україні-Русі паломництво, як суспільне явище виникло відразу після запровадження та зміцнення християнства.

Княжий Крилос вітає прочан Патріаршої прощі

Земля Давнього Галича зустріла колону із кількох тисяч прочан невеликим дощем.

Рухаючись із трьох напрямків — Івано-Франківська, Калуша та Буршина колона прочан вийшла на крилоську гору. А ще до них долучилися близько сотні велосипедистів, які рухалися з Голиня та околиць.

В межах програми прощі прочани мали відпочинок, під час якого паломники могли приступати до Святого Таїнства Покаяння.

Після чого присутні переглянули документальну стрічку про вихід Української Греко-Католицької Церкви з підпілля під назвою «Ті, що вірні». Пригадуємо, що проща присвячена присвячена 30-річчю легалізації УГКЦ з Україні.

Далі згідно розкладу розпочалася Вечірня та насичена молитовна програма з нічними чуваннями, яку проводили семінаристи, а також цікава мистецько-євангелізаційна програма, яку підготувала Молодіжна комісія Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ