Католицькі єпископати Європи почергово моляться за Україну

6 березня 2023

Вже не вперше Рада Єпископських Конференцій Європи організовує спеціальні молитовні ініціативи на період Великого посту, реагуючи на виклики, що стоять перед мешканцями континенту.

Католицькі єпископати Європи почергово моляться за Україну

У наш час ніхто не може залишатися байдужим до кровопролитної війни, що триває в самому серці Європи, тож європейські єпископи та християнські громади тривають молитві за жертви цієї війни та за їхні родини. Про це у Зверненні з нагоди річниці початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну нагадував Голова Ради архиєпископ Ґінтарас Ґрушас.

Цього року європейське об’єднання єпископатів присвятило період Великого посту спеціальній молитві за мир в Україні та за загиблих внаслідок війни. У будні цього літургійного періоду в кожному єпископаті, що є членом Ради, почергово служаться Святі Меси в цьому намірі. Молитовний марафон 22 лютого розпочався в Албанії, на 10 березня припадає черга Італійської Єпископської Конференції. У Польщі такий день молитви призначений на 20 березня.

Україна представлена в Раді Єпископських Конференцій Європи трьома структурами, які також отримали визначені дні. Зокрема, 25 березня до європейської молитовної ініціативи приєднається Українська Греко-Католицька Церква, на 1 квітня день молитви призначений у Мукачівській греко-католицькій єпархії, а 5 квітня припадає черга Конференції римо-католицьких єпископів України.