Кардинал Сандрі відвідує громади Східних Католицьких Церков у США

18 червня 2019

Префект Конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі перебуває в Сполучених Штатах Америки, де відвідує різні спільноти Східних Католицьких Церков. Однією із таких спільнот стала українська греко-католицька парафія свв. Володимира і Ольги у м. Чикаго (штат Іллінойс, США).

Кардинал Сандрі відвідує громади Східних Католицьких Церков у США

Візит Префекта Конгрегації Східних Церков кардинала Леонардо Сандрі до Сполучених Штатів, що має назву «Східні Церкви в Штатах», розпочався в п’ятницю, 14 червня 2019 року, відвідинами Чиказької єпархії святого Миколая УГКЦ.

Відвідини української греко-католицької громади

В Чикаго кардинал відвідав «Українське село» (англ. Ukrainian Village) — район, в якому проживають численні вихідці з України та інших частин Східної Європи. Тут ієрарх відвідав храм святих Володимира й Ольги, де його зустріли місцеві священики та вірні, серед яких були представники різних поколінь мігрантів.

Пригадуючи візит до України

Спілкуючись з духовенством та вірними в приміщенні Українського національного музею Чикаго, кардинал Сандрі пригадав свій візит до України два роки тому, під час якого він відвідав зони конфлікту на Донбасі та Марійський духовний центр у Зарваниці. Ділячись своїми враженнями, він розповів про зустрічі з людьми, життя яких позначене стражданням, але, з іншого боку, упованням на Господа й Пречисту Діву Марію. Наприкінці зустрічі Префект Конгрегації Східних Церков відповів на запитання присутніх про роль Української Греко-Католицької Церкви, про діяльність Конгрегації та участь мирян, а зокрема жінок, у житті Церкви.

Подяка владики Венедикта Алексійчука

У свою чергу, на своїй особистій facebook-сторінці правлячий архиєрей Чиказької єпархії св. Миколая Чудотворця преосвященний владика Венедикт Алексійчук висловив слова вдячності усім тим, хто долучився та допоміг організувати теплий і гостинний прийом кардинала у катедральному храмі у Чикаго. «Щиро дякуємо усім за участь у зустрічі кардинала Сандрі, яка сьогодні вже є історичною подією. Дякуємо за щиру молитву, милі усмішки, добрі слова, гарні квіти, прибране подвір’я і храм, за чудовий спів, гарно приготоване приміщення для спілкування та смачний фуршет. Ви найкращі. Кожен з Вас творить нашу парафію, яка відображає Господнє серце. Молимося за усіх. Хай Господь береже Вас! Любов народжує Любов!» — зазначив владика Венедикт.

В програму візиту кардинала Сандрі до США входять відвідини інших єпархій УГКЦ та спільнот різних Східних Католицьких Церков: сиро-малабарської, коптської, маронітської, халдейську та Русинської візантійської Церкви в США.

За матеріалами VaticanNews та особистої facebook-сторінки владики Венедикта Алексійчука