Кардинал Оллеріш: Україна заслуговує на прийняття до Євросоюзу

10 травня 2022

«Україна та інші європейські країни, які подали прохання, потребують позитивної відповіді та реалістичної перспективи вступу до Європейського Союзу».

Кардинал Оллеріш: Україна заслуговує на прийняття до Євросоюзу

Так написав кардинал Жан-Клод Оллеріш у заяві з нагоди Дня Європи, як повідомляє «Vatican News». Голова Комісії єпископатів Євровоюзу (COMECE) підкреслив, що Церква залишається вірною прихильницею об’єднання держав Старого Континенту.

9 травня держави-члени ЄС святкують річницю створення Плану Шумана. Він проклав шлях до тривалого єднання між Францією та Німеччиною і тим відчинив двері до процесу об’єднання Європи. «Плодом цього процесу є Європейський Союз, але, як показують нинішні події, ми далекі від його сповнення», — написав люксембурзький кардинал.

Ієрарх зазначив, що цінності, записані у Плані Шумана, вказують передусім на потребу зберігати мир і безпеку в Європі, а тільки потім — на розвиток і добробут. Тим часом на континенті знову триває війна. Справи захисту стали пріоритетом для переважної більшості громадян держав ЄС. «Як ніколи досі, від часу постання Європейського Союзу політичні очільники думають про ближчу співпрацю в питанні безпеки. Я сподіваюся, що завдяки цим дискусіям і наступним порозумінням вдасться повернути мир у світі і в Європі», — зазначив кардинал Оллеріш.

Довідка

COMECE (Комісія Єпископських Конференцій Європейського Союзу) складається з єпископів, делегованих Конференціями Католицьких Єпископів 28-ми держав-членів Європейського Союзу. Єдиний єпископ представляє Данію, Швецію та Фінляндію; в той час як Єпископська конференція Великобританії представлена ​​єпископом Єпископської конференції Англії та Уельсу та єпископом Конференції єпископів Шотландії.

Відповідно до своєї Місії, визначеної у своїх Статутах, COMECE контролює політичний процес Європейського Союзу у всіх сферах, що представляють інтерес для Церкви.

Секретаріат забезпечує безперервність роботи COMECE. Її штаб-квартира знаходиться в Брюсселі (Бельгія). Невелика команда відстежує та аналізує розвиток політики та ініціативи ЄС та прагне внести свій внесок у відповідні процеси. Секретаріат звітує перед Постійною комісією та Пленарною асамблеєю. Нинішній Генеральний секретар — о. Мануель Енріке Барріос Прієто.

Секретаріат COMECE зареєстрований у реєстрі прозорості Європейського Союзу.

COMECE допомагає у своїй місії низкою комісій та робочих груп, що складаються з експертів, доручених національними єпископськими конференціями та католицькими організаціями, що працюють у відповідних сферах. Спеціальні групи створюються як і коли це необхідно.