Кардинал Анджело де Донатіс під час молитви за мир: «Мир є даром, який Воскреслий Христос хоче передати нам»

28 лютого 2022

У п’ятницю, 25 лютого 2022 року, у катедральному храмі Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі відбулася молитва за мир в Україні за участю Вікарія Папи для Римської єпархії Кардинала Анджело де Донатіса.

До молитви також долучилися Апостольський екзарха для українців католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій Ляхович, єпископ-помічник Римської єпархії владика Беноні Амбарус, протосинкел Апостольського екзархату ієромонах Теодосій Роман Грень, ЧСВВ, віцепарох Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці ієрей Руслан Сідельник, Директор відділу Міґрантес Римської єпархії монсеньйор П’єрпаоло Феліколо, віцедиректор цього ж офісу священник Паоло Ґверіні та парох сусідньої італійської парафії Санта Марія ай Монті монсеньйор Франческо Пеше. Очолив молитву Вечірні парох Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі при катедральному храмі ієрей Тарас Остафіїв. Молитву співом супроводжували студенти Української папської колегії святого священномученика Йосафата. Про це повідомляє Відділ Комунікації Апостольського екзархату.

«Мир вам», — цим привітом українською мовою звернувся до вірних Кардинал Анджело де Донатіс перед початком молитви. «Мир вам — це не є лише привітання, але це дар, який Воскреслий Христос хоче передати нам», — пояснив він.

«Воскреслий Христос є між нами, не залишає нас самих. Він є між пораненими, біженцями у бункерах і станціях метро; він потішає своєю присутністю, перев’язує і лікує рани наших сердець», — продовжив промовець.

Вікарій Папи для Римської єпархії запросив вірних, відповідно до заклику Папи Франциска, на «диявольське безумство жорстокості» відповідати «зброєю Бога», якою є молитва і піст. Тому, Кардинал пригадав, що наступної середи, 2 березня, вся Католицька Церква є запрошена Святішим Отцем до молитви і посту за мир в Україні.

«Об’єднані з християнською спільнотою Рима і всіма людьми доброї волі, ми є тут, щоб всіма нашими силами благати Бога подарувати нам мир, його мир», — завершив Кардинал де Донатіс.

Після спільної Вечірні, яку присутні молилися італійською та українською мовами, до присутніх звернувся Апостольський екзарх преосвященний владика Діонісій Ляхович, який подякував Вікарію Папи та всім присутнім представникам Римської єпархії за спільну молитву «з нами і за нас», за різносторонню підтримку, та попросив усіх і надалі молитися та підтримати український народ у його прагненні миру.

Молитву транслювали в прямому ефірі на каналі Telepace (канали 73 і 214 в hd) і на сторінках Facebook Римської єпархії (diocesi di Roma) та Ewtn Vatican.