«Господь дарує один раз і одну Батьківщину, а ім’я її Україна», — митрополит Василій Семенюк

11 січня 2021

Про це сказав архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк сьогодні, 10 січня, під час проповіді на Божественній Літургії у рамках душпастирського візиту на парафію Зарваницької Матері Божої, Тернопільського східного деканату (вул. Є. Петрушевича, 1а).

Насамперед архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський владика Василій Семенюк звернув увагу на важкий стан сьогоднішнього українського заробітчанства. «Коли поглянемо на наше сучасне життя, то побачимо, що воно не все вкрите пахучими трояндами. Тяжкий економічний стан змушує наших людей покидати рідний край і в’їжджати на заробітки, щоб забезпечити навчання своїх дітей, покращити матеріальний стан своєї родини. Але пам’ятаймо, що Господь дарує один раз і одну Батьківщину, а ім’я її Україна. Пам’ятаймо, що ми повинні повернутися у рідний край», — зазначив архиєрей.

Відтак владика Василій підтримав вірних на дусі у теперішні нелегкі часи та наголосив, що у перші роки свого життя Ісус Христос також пережив чисельні випробовування: «Христове Різдво — це найбільш радісне свято в році, але, як вказує нам сьогоднішнє святе Євангеліє, з Різдвом Христовим пов’язані і дуже сумні та болісні події. Ісус уже від маленької дитини мусів пережити втечу і переслідування, а впродовж часу дозрівання аж до часу публічної появи жив у незнаному Назареті, ділив долю і не долю свого народу, нестачу і спеку, несприйняття від свого народу і врешті зраду, плювання, хресну дорогу і ганебну смерть на Голгофі. А все це через безмежну любов до всіх нас».

Варто додати, що високопреосвященний владика Василій Семенюк очолив Божественну Літургію, на якій йому співслужили настоятель храму та декан Тернопільський о. Роман Ваврух та сотрудник парафії о. Тарас Римар. Архиєпископ спілкувався з духовенством та вірними, ознайомився з потребами громади, благоустроєм храму, освятив воду та окропив нею вірних. Завершився візит спільною колядою на церковному подвір’ї.

За матеріалами Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ