Голова ПМВ у новоствореній парафіяльній громаді Відня: Церква — це є місце нашої вдячності

6 липня 2020

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус відслужив Архиєрейську Божественну Літургію у Храмі Пресвятої Родини для новоствореної української громади у Відні. Йому співслужили вікарій для східних католиків в Австрії о. Юрій Коласа, о. Любомир Дутка, о. Тарас Шагала, о. Андрій Євчук та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

«Коли ми чуємо слово „церква“, то переважно уявляємо собі величаву будівлю з каменю або дерева, де ми маємо нагоду прийти і побути з Богом. Інше розуміння слово „Церква“ — це є спільнота людей, різних за своїми смаками, фахом, баченням, але яких об’єднує віра у Бога», — зазначив владика Степан.

Роздумуючи над тим, навіщо потрібно йти до Церкви, єпископ зауважив, — перш за все, щоби не бути самотніми, а прийти і бути разом однією великою родиною. «З іншого боку, ми приходимо подякувати Богові за все, що є в нашому житті. Деякі Отці Церкви кажуть: ти не мусиш в Бога просити, достатньо лишень дякувати за все, а Бог сам дасть все, що тобі потрібно», — підкреслив Голова ПМВ.

Владика також передав українській спільноті Храму Пресвятої Родини подарунок Глави УГКЦ для храму Святої Варвари — антимінс з мощами Йосафата Кунцевича. І після Літургії поспілкувався з громадою.

24 травня 2020 року у храмі Пресвятої родини при парафії Neuottakring у Відні відбулося перше Богослужіння українською мовою для нової громади вірних УГКЦ. Це вже друга українська громада у столиці Австрії. Першою є парафія УГКЦ у Відні — святої Варвари. Потреба у новій громаді постала через постійне зростання числа вірних в Австрії.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ