Глава УГКЦ: «Воскреслий Христос показує, що війна проти України не буде тривати вічно, бо неправда ніколи не має останнього слова»

28 квітня 2019

«Зустрічаючи сьогодні воскреслого Христа, ми бачимо, що неправда ніколи не має останнього слова. Як після ночі завжди наступить день, так і війна проти України не буде тривати вічно. У тій правді, у тій істині нам потрібно вистояти». Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у світлий празник Христового Воскресіння в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.

Співслужили з Главою Церкви Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, владика Віталій Кривицький, правлячий єпископ Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні, владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду УГКЦ, владика Венедикт Алексійчук, Правлячий архиєрей єпархії Святого Миколая з осідком у Чикаго, та владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської архиєпархії.

На Богослужінні молилися також Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною, міністр культури Євген Нищук, міністр освіти і науки Лілія Гриневич, пані Сильвія Хосефіна Кортес Мартін, Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Іспанії в Україні.

Предстоятель наголосив, що ми прийшли, щоб зустріти між нами істинне сонце — воскреслого у славі Спасителя, сила якого перемінила тогочасну імперію, що вбила, забрала гідність від, як вони думали, людини, а натрапили на самого Бога. Ця правда про воскресіння Христове є чимось, що змінює, розширює горизонти, дає надію і нове дихання людині всіх часів і всіх народів.

«Ось чому так важливо нам сьогодні відчути і зрозуміти, що істина, правда про воскресіння Христове є життєдайною», — сказав Блаженніший Святослав.

Коли ми вітаємо когось «Христос воскрес», у відповідь чуємо «Воістину воскрес». «Справді, дійсно, Він воскрес. І в Ньому людське життя набирає цілком іншого сенсу. Зустрівши Воскреслого, ми розуміємо, що справжнє людське життя є чимось набагато більшим, ніж це земне життя. Ми бачимо, що безвихідних ситуацій не буває. Після смерті приходить воскресіння. Так само, як після ночі у світлі сонця, яке сходить, приходить новий день, нове життя, приходить воскреслий Христос, щоб своє життя дарувати нам», — пояснив Глава Церкви.

Видається, вважає проповідник, що сьогодні світ живе в час постправди. Наш світ, навіть сучасна культура, подібні до ночі розгублення, яку пережили учні після того, як Христа розіп’яли і вклали до гробу.

«Часом навіть ми собі думаємо: а чи варто шукати правду?! — риторично запитує Глава Церкви. — Можливо, легше жити без правди, навіщо за неї боротися, навіщо вона взагалі сьогодні потрібна? Але жінки мироносиці нам кажуть, що кожна людина має у найглибшому закутку своєї особи щось, що дарував їй Господь Бог як внутрішній компас, який завжди буде штовхати і вести людину шукати правду».

І цим внутрішнім святилищем особи, вважає духовний лідер українців, є людське сумління. Воно буде вас будити, гризти і кусати, воно буде вас штовхати шукати правду. Буде нагадувати, що кожна людина має святий обов’язок шукати правду, а знайшовши її, йти за нею. Невідступно. Бо якщо ти будеш йти цією дорогою правди, військо втече, камінь відсунеться, а воскреслий Христос покаже, що правду потрібно, можливо, не так захищати, як свідчити. Бо правда має свою власну силу, — таку силу, як світло над темрявою.

«Як важливо сучасній людині відчути обов’язок шукати правду і йти за нею. Сучасний момент історії України теж скидається на період темної, кромішньої ночі. Ми оточені військами, але найгірше — ми залиті неправдою. Сьогодні багато людей не знають, кого слухати, не знають, що читати. Бо так багато говорять один про одного, що ми, дивлячись один одному в очі, не віримо один другому», — додав архиєрей.

«Скільки неправди сьогодні, як зброї, вживається проти України. У нас крали і крадуть нашу історію, різними сучасними технологіями крадуть правду про людину, щоб знищити її сьогодення. Та й під час виборів як нам багато неправди сказали, щоб вкрасти наше майбутнє», — наголосив Блаженніший Святослав.

За його словами, ми сьогодні зустрічаємо воскреслого Христа за старовинною традицією, яку зберегла УГКЦ, — у момент, коли встає сонце і співаємо Йому: Ти наше сонце правди, яке нам життя освітлює!

«Якщо із запечатаного і стереженого військом гробу є вихід, то ми маємо надію. Нехай цьогорічне свято Пасхи стане свідченням і джерелом надії для нашого народу», — побажав Глава УГКЦ.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ