Глава УГКЦ у День Гідності і Свободи: «Ми сьогодні святкуємо свято Архистратига Михаїла як свято перемоги над злом»

21 листопада 2022

Ми сьогодні поминаємо Героїв Небесної Сотні, усіх тих, що віддали своє життя на Майдані, сказавши «ні» злу, «ні» насиллю, «ні» неправді, «ні» корупції. І таким чином започаткувалася нова сторінка історії національно-визвольних змагань українського народу. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своїй проповіді до вірних у свято Святого архистратига Михаїла.

Проповідник відзначив, що сьогодні Церква святкує свято Собору архистратига Михаїла і всіх небесних сил безплотних. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

У цей день, за словами Предстоятеля, ми запрошені задуматися, чому існує зло.

«Господь Бог не є творцем зла, Він — Творець неба і землі, видимого і невидимого світу — є найвищим добром. І те, що Бог творить, є добрим. Ми так чуємо на початку створення, Бог бачив своє сотворіння і сказав, що воно є добре. Зло ж походить від надужиття свободою, від надужиття можливістю вибирати між добром і злом, яка властиво ще не є повною свободою, а лише покликанням до неї», — сказав Глава Церкви.

«Зло зародилося із неправильного вибору розумного сотворіння», — стверджує Глава УГКЦ.

На переконання Блаженнішого Святослава, зло вже є переможеним. «Бо так, як почалося зло в духовному невидимому світі, так у тому духовному невидимому світі, воно уже є переможеним. Ми ж сьогодні святкуємо свято Архистратига Михаїла як свято перемоги над злом, свято перемоги над тим, хто руйнує Боже сотворіння, бо зло немає сенсу існування само в собі, зло є лише відсутністю добра, так само, як темрява є відсутністю світла», — каже духовний лідер.

І сьогодні архистратиг Михаїл запрошує усіх нас стати по сторонні переможців, по стороні переможців над злом, над дияволом і над його слугами.

«Зараз ми в умовах війни, — вважає Глава Церкви, — бачимо зло, яке начебто матеріалізується у тому видимому світі, зі злого рішення людини, із надужиття можливістю вибирати між добром і злом, і надужиття свободи, людина прилучається до тієї духовної боротьби, людина виходить у той круговерть зла і впускає начебто його у цей світ. Але, з іншого боку, людина є запрошена бути і переможцем. А остаточна перемога над злом дарована нам в Христі Ісусі».

За його словами, усі наші думки линуть до Києва, адже ми святкуємо свято покровителя Києва — архистратига Михаїла. І ми відчуваємо, що з самого початку війни, зокрема, коли Київ ще був у напівоточенні, архистратиг Михаїл з усім небесним воїнством воював зі злом над нашою столицею.