Глава УГКЦ у 66-й тиждень війни: На наших очах відбувається новий етап ескалації війни

22 травня 2023

На жаль, війна не тільки продовжується — на наших очах відбувається новий етап її ескалації. За даними міжнародних організацій, сьогодні в Україні близько 18 мільйонів людей потребують невідкладної гуманітарної допомоги. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 66-й тиждень повномасштабної війни Росії проти України.

Предстоятель відзначив, що останніми днями різко зросла кількість нічних ракетних атак на Батьківщину, зокрема на Київ. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ звернувся з проханням до всіх людей доброї волі у світі, очільників Церков і релігійних організацій про загальносвітове звернення до президента росії, до російських військових злочинців, щоб негайно припинили щонічні військові злочини проти України!

«Ми віримо, що ваш голос врятує десятки, сотні життів мирних людей. Але нехай світ знає, що Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!», — наголосив духовний лідер.

Він зауважив, що цими днями в Марійському центрі «Зарваниця» відбулася 94-та сесія Архиєрейського Синоду УГКЦ. На цьому синодальному зібранні члени Синоду розглядали, зокрема, гуманітарну ситуацію в Україні.

За словами очільника Синоду, проблеми в наступні місяці будуть тільки збільшуватися. «Зростає, передусім, потреба допомагати людям харчами. І ми намагаємося робити все можливе, щоб голодного нагодувати і спраглого напоїти», — сказав Предстоятель.

Другою великою гуманітарною проблемою, за його твердженням, — є діти як найуразливіша соціальна група. Сьогодні тисячі дітей припинили навчатися і не мають можливості продовжувати здобувати шкільну освіту. Це може стати великою гуманітарною проблемою.

Глава УГКЦ також подякував Святішому Отцеві Франциску за те, що під час зустрічі з нашим Президентом Володимиром Зеленським він виявив готовність підтримати мирний план урегулювання великої української біди.

«Десять пунктів мирного плану, які сьогодні пропонує Україна світові, — це, по суті, десять видів гуманітарних або іншого роду криз, які потребують негайного реагування. Мирний план нашого Президента — це десять необхідних для виживання українського народу елементів, починаючи від питання безпеки і закінчуючи забезпеченням базових потреб нашого народу…», — вважає Блаженніший Святослав.

Предстоятель нагадав, УГКЦ є Церквою-матір’ю свого народу. «Вона була, є і буде зі своїм народом, слугуватиме його голосом перед могутніми світу цього, годуватиме свій народ, лікуватиме його рани, робитиме все можливе для того, щоб він міг жити, — жити в Богові, жити вповні», — зауважив духовний лідер.

Фото: Facebook ДСНС, Павло Петров. Ліквідація наслідків чергової спроби Росії атакувати Київ.