Глава УГКЦ у 66-й день війни: «Війна — це момент найбільшого насилля, але ми маємо чинити милосердя»

30 квітня 2022

Війна — це час найбільшого насилля, найбільшого немилосердя, найбільшого знущання з іншої людини. Ми питаємо себе: як бути милосердними під час війни, яка є періодом великої жорстокості? Ми маємо виявити те милосердя, яке Господь Бог учинив над нами.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 66-й день війни Російської Федерації проти України, як повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель відзначив, що весь схід і південь України у вогні… Ворог частково окупував Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську області. Важкі бої йдуть під наших Харковом і Миколаєвом. За повідомленнями генерального штабу військ України, щодня ворог інтенсивно намагається наступати на сході нашої Батьківщини. Але великого успіху не має і зазнає великих втрат.

Духовний лідер акцентував, що війна — це час величезної солідарності наших людей, величезного відкритого серця.

Ніхто нікого не питає, звідки ти, якою мовою говориш чи до якої церкви ходиш… Люди намагаються одне одному в усьому помогти, послужити.

Цього дня Глава Церкви роздумував над ще одним євангельським блаженством, яке каже нам: «Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть».

«І ось коли мова йде про милосердя, „блаженні милосердні“, ми відчуваємо, що першими помилуваними, тими, до кого Господь Бог виявив своє милосердя, є ми — християни. Це на нас Господь Бог проявив свою любов. Це над нами Він змилосердився, прийнявши як своїх синів та дочок і наділивши нас даром вічного життя у Воскресінні Христовому», — сказав Блаженніший Святослав.

«Через нас, християн, — запевняє духовний лідер, — через наше милосердя до інших людей Він хоче над іншими милосердитися. Боже милосердя — це великий вияв Його любові до людини. Це вияв того, що саме любов є змістом людського життя».

Предстоятель наголосив, що українці проявляють милосердя навіть до своїх ворогів, які прийшли їх убивати: «У перші дні війни українці спонтанно, виявляючи милосердя до тіл убитих ворогів, зверталися до їхніх родичів у росії, хотіли допомогти, щоб ті тіла з України приїхали додому і були поховані. Але російські окупаційні війська відмовилися, — відмовилися бути милосердними до своїх. І продовжують бути жорстокими до нашого українського народу».

«Ми віримо, що Боже милосердя переможе жорстокість», — запевнив Глава Церкви.