Глава УГКЦ у 61-й тиждень повномасштабної війни: Наше розп’яття є шляхом до нашого воскресіння

18 квітня 2023

Ми знаємо, що Україна пройде свою Страсну седмицю. Україна, яку розпинають, пройде цей час страждання і випробування. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 61-й тиждень повномасштабної війни, яку приніс на нашу землю російський агресор.

Але Україна святкує Пасху і ми сьогодні радісним серцем й устами серед тривожних обставин кажемо на весь світ: Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться! Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель зазначив, що це вже вдруге нам доводиться святкувати Великодні свята в умовах війни. Цього року ці воєнні обставини особливо накладають відбиток на наших святкуваннях, тому що тривога не покидає суспільство.

«Ворог не полишає жодної нагоди, — вважає Глава Церкви, — щоб нанести якнайбільшої шкоди, найбільшого болю, найбільшого руйнування нашому народові й нашій державі. Також ворог не полишає все для того, щоби використати релігійний аспект життя українців для дестабілізації внутрішнього миру нашої Батьківщини».

Святкуючи Пасху в умовах війни, відзначає духовний лідер, ми щораз глибше розуміємо, що розповідь Євангелія про страждання, хресну смерть і воскресіння Христа — це історія не тільки про нього. Це дійсність, яка відкриває історію і нас в обставинах війни.

«Ми знаємо, — каже він, — що розп’яття не вічне. Воно є ключем до воскресіння. І тому для нас сьогодні це пасхальне таїнство промовляє по-особливому».

«Сьогодні можемо сказати, що залікуємо всі наші рани, бо Христос воскрес. Сьогодні ми віримо і знаємо, що ми відбудуємо наші міста і села, які зруйнував російський окупант, бо Христос воскрес! Ми знаємо й віримо, що ми зможемо вистояти в тій нерівній борні, ми зможемо вистояти та перемогти в цій війні. Ми знаємо, що всі діти України, які сьогодні розсіяні по багатьох країнах світу як біженці, повернуться додому за пасхальний стіл в Україні. Бо Христос воскрес», — наголосив Блаженніший Святослав.

«Ділимося з вами, дорогі брати і сестри, пасхальною радістю з України. Усім вам, які мене чуєте сьогодні, зичу великої небесної радості, яка йде не від людей, а від Бога», — побажав духовний лідер усім вірним та людям доброї волі.

Фото: Офіс Генпрокурора в Telegram. У ніч на 16 квітня росіяни вбили у Снігурівці Миколаївської області 17-річного хлопця і 18-річну дівчину.