Глава УГКЦ у 360-й день війни: Від здатності українців створювати сім’ї і не боятися народжувати дітей залежить наше майбутнє

18 лютого 2023

Саме від здатності українців укладати сім’ю і не боятися народжувати дітей у себе вдома, в Україні, залежить майбутнє. І це ми сьогодні захищаємо, обстоюючи нашу свободу й незалежність. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 360-й день великої, повномасштабної, кривавої війни, яку російський окупант приніс на нашу мирну землю.

Предстоятель зазначив, що день сьогодні знову почався з масованої ракетної атаки на Україну і ми дякуємо Збройним силам України та протиповітряної оборони, що живі й можемо спілкуватися, служити нашому народові в ім’я Господнє як християни України третього тисячоліття. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Як мужньо наш народ захищає свою землю! — наголошує Глава Церкви. — Красномовними є цифри, які говорять, як упродовж останнього року українці обороняють Батьківщину. До початку повномасштабного вторгнення російськими загарбниками було окуповано 11 відсотків території України, сьогодні — 17 відсотків. Однак половина з тих земель, які були окуповані після початку повномасштабного вторгнення, — уже звільнені».

Духовний лідер продовжив роздуми над видами покликання. Сьогодні Глава Церкви звернув увагу на подружній стан.

За його словами, більшість людей обирають саме цей стан, однак мало подружніх пар належно реалізують своє покликання. Часом багато хто робить так, як інші, не задумуючись над тим, наскільки подружжя справді є реалізацією особистого життєвого завдання — того покликання до батьківства і материнства, яке Господь дарує особисто тій чи тій особі — своїй улюбленій дитині.

«Покликання до подружнього стану християни повинні сприймати як поклик жити для іншого, віддавати йому своє життя, жертвувати собою в ім’я своєї дружини, сім’ї чи своїх дітей. Покликання до подружнього стану — це не поклик до егоїстичного задоволення чи запевнення власних потреб, ба більше, якихось потреб на старість», — переконує Блаженніший Святослав.

На думку духовного лідера, християнське подружжя завжди відкрите до народження дітей, хоча подруги усвідомлюють, що дитина — це Божий дар, а не їхня власність, це плід їхньої любові і ця дитина зможе розвиватися, розквітнути лише тоді, коли батько й мати продовжуватимуть огортати її любов’ю.

«Тому християнська сім’я, — вважає Предстоятель, — це оазис гідності людської особи. І саме взаємна любов, скріплена любов’ю Божою, створить все необхідне, щоб ви були щасливі у стані подружнього життя… Ми всі маємо зрозуміти, що від того, наскільки здоровими, сильними будуть українські сім’ї, залежить майбутнє нашого народу і Батьківщини».

Фото: EPA/UPG