Глава УГКЦ у 336-й день війни: «Святий Дух є Духом сопричастя, а все, що роз’єднує, походить від диявола»

25 січня 2023

Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 336-й день війни.

Предстоятель зазначив, що минулої доби ворог намагався атакувати наші позиції біля восьми населених пунктів і був зупинений ціною життя наших мужніх воїнів. Учора надійшла болюча новина з Харківщини. Як повідомив Харківський екзарх, гуманітарна місія Харківського екзархату привезла допомогу в щойно звільнені села, зокрема Липці, де потрапила під ворожий артилерійський обстріл. Наш о. Віталій Зубак і с. Дарія, на жаль, поранені — перебувають у лікарні. Патріарх закликав молитися за їхнє зцілення. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав запросив усіх вірних роздумати над даром нашого Хрещення, над дарами, які ми одержали через Божественне усиновлення. Сьогодні в Католицькій Церкві закінчується Тиждень молитов за єдність християн, а відтак нам важливо роздумати над даром єдності Христової Церкви.

«Рух за єдність Церкви не належить до ініціативи чи зусилля тільки людини», — сказав архиєрей і наголосив, що головною рушійною силою до єдності є Святий Дух. Тому екуменічний рух — це не лише дипломатія чи політика, а внутрішній духовний рух, який веде благодать Духа Святого.

Патріарх зазначив, що церковну єдність ми можемо виявляти молитвою. «Інколи християни бояться молитися один з одним. Але нічого так сильно не будує цю єдність, як спільне призивання Божого імені силою благодаті Святого Духа, спільна молитва», — сказав Блаженніший Святослав і закликав молитися за єдність християн.

Фото: Яна Сідаш. Місцевий житель переходить через замерзлий Сіверський Донець біля зруйнованої переправи Старий Салтів—Вовчанськ, січень 2023.