Глава УГКЦ у 275-й день війни: «Найтяжче тим, хто не знає, що сталося з їхніми рідними»

25 листопада 2022

На сьогодні близько 15 тисяч українців офіційно вважаються зниклими безвісти. Це тільки офіційна цифра. Їхні рідні, близькі зі сльозами на очах приходять до нашого духовенства, кажучи: «Ми навіть не знаємо, як за них молитися. Нам невідома їхня доля». Нехай Господь Бог візьме у свої люблячі обійми тих, кого ми шукаємо, і допоможе їх віднайти і повернути до рідної домівки. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 275-й день війни.

Предстоятель зазначив, що Україна поволі оговтується після масованого ракетного удару, який стався 23 листопада. Багато міст і сіл страждають на брак тепла, електроенергії. Сьогодні зранку наш Київ переживає теж велику нестачу електроенергії — половина його мешканців без світла. Ворог знову обстрілює Херсон. Після вчорашніх обстрілів загинуло майже 10 людей. Патріарх закликав молитися і допомогти героїчному Херсону пережити трагічний важкий період його історії. Херсонці кажуть: «Ми без світла, без води, без тепла. Але ми зі свободою, ми вільні, ми нарешті маємо ковток свободи. Ми дякуємо Збройним силам, які подарували нам надію на краще майбутнє». Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

У цей день Блаженніший Святослав говорив про внутрішньо переміщених осіб: «Справді, внутрішньо переміщеним особам, біженцям не є легко часом інтегрувати себе на новому місці. Чужі люди, чужі обставини, чужі звичаї. Навіть, можливо, різні мови. Тому я дуже прошу усіх — приймімо наших братів і сестер вимушено переселених осіб, особливо дітей їхніх як своїх рідних. Не питаймо, якою мовою вони говорять, поможімо їм інтегруватися в соціальне життя там, де вони знаходяться. Я дякую усім нашим громадам і парафіям за кордоном, які приймають своїх братів і сестер зі сходу України і дають їм можливість відчути, що вони є повноправними, повноцінними членами наших спільнот».

Архиєрей зауважив, що наша християнська відкритість і здатність приймати іншого, який, можливо, є інакший від мене, сьогодні є необхідною умовою будівництва єдності України. Тої соборності, про яку ми так хочемо дбати і за неї молитися.

«Сьогодні ми знову тішимося, що впродовж вчорашнього дня було звільнено 50 захисників нашої Батьківщини. Приймімо їх в наші обійми, зігріймо їх теплотою наших сердець, поможімо їм зцілити їхні рани, тішмося разом з ними і дякуймо Господу Богу за їхнє звільнення, за їхню героїчну поставу, і молімося за тих, хто сьогодні ще перебуває в полоні», — сказав Блаженніший Святослав.

Відтак нагадав, що у цей день Україна святкує свято святого священномученика Христового Йосафата, архиєпископа Полоцького, мученика за єдність Церкви. «Просімо святого Йосафата, щоб допоміг сьогодні нам в Україні будувати єдність. Єдність суспільну, єдність громадську, єдність політичну. А так само єдність церковну. Святий священномучениче Йосафате, випроси для України Божого благословення», — попросив Патріарх.