Глава УГКЦ у 199-й день війни: «Ми дякуємо героїчним Збройним силам України, які звільняють наші міста і села від жорстокої російської окупації»

10 вересня 2022

Молодь шукає справжнього, що свідчить не просто про тверді основи, на яких будують своє життя батьки, священники, єпископи, богопосвячені особи, а про те, на що можна опертися, роблячи власний життєвий вибір. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 199-й день масштабної війни Російської Федерації проти України.

Предстоятель зауважив, як і попередніми днями, минулої доби знову здригалася українська земля і лилася людська кров. Знову є жертви, поранені люди. Крик і плач українського народу підноситься аж до небес. На всій лінії фронту ідуть запеклі бої. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Але Україна стоїть. Україна бореться. Україна молиться. І ми дякуємо Господу Богу і героїчним Збройним силам України, нашим дівчатам і хлопцям, які боронять Батьківщину, звільняючи міста і села від жорстокої російської окупації, що ми цього ранку живі, можемо бачити світло денне і молитися за перемогу українського народу», — сказав Глава Церкви.

У цей день Блаженніший Святослав роздумував над шостою заповіддю «Суспільного дороговказу віруючого», яка каже: «Плекаю чистоту як у подружньому, так і в безженному стані. Плекаю подружню любов, зміцнюю сім’ю спільною молитвою та взаємною повагою і турботою. Дотримуюся подружньої вірності. Виховую дітей і молодь особистим християнським прикладом. Допомагаю їм протистояти спокусам».

«У цій заповіді, — каже архиєрей, — ми чуємо Божий заклик до чистоти, — до чистоти в любові, у людських стосунках, який стає наріжним каменем істини для людського життя, для спілкування людини, як із собою, так і з Богом та ближніми».

Бо чистота, про яку ми говоримо, продовжив Глава Церкви, властива людині як в одруженому, так і безженному стані. «Бо ціломудріє полягає в тому, щоб зберігати вірність у любові стосовно того, кому ти її обіцяв, кому віддаєш себе, свою енергію, свої дари, власне життя», — вважає він.

Чиста любов, переконує Блаженніший Святослав, це щось, що самою своєю природою перемагає будь-яку нечистоту і будь-яке зло. Ми співаємо у нашому гімні «Боже великий єдиний»: «… в чистій любові до краю Ти нас, Боже, зрости».

«Чистота любові полягає в чистоті від будь-якого егоїзму, від намагання використати іншого, інше, навіть власне тіло для задоволення власних ницих бажань, пристрастей і похотей. Дотримуватися подружньої вірності означає бути справжнім, — справжнім чоловіком для своєї дружини, справжньою дружиною для свого чоловіка. А діти і молодь так потребують особистого християнського прикладу своїх батьків, вихователів!», — сказав духовний лідер.

Фото з фейсбук-сторінки Генштабу