Глава УГКЦ у 19-ий день війни: «Заохочую усіх до молитви і посту, щоб вигнати з України злого духа війни і всіх, хто є його носіями»

14 березня 2022

Постімся і молімся за припинення війни в Україні, за припинення кровопролиття. Кожен у свій спосіб, хто як уміє, в Україні чи на поселеннях. Про це закликав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 19-ий день війни в своєму щоденному воєнному зверненні.

Сьогодні 14 березня 2022 року, і Україна переживає 19-ий день кривавої війни. Цієї ночі знову палали міста і села України. Знову зранене наше місто Київ, знову на голови мирних українців, які намагалися відпочивати вночі, падали російські бомби і ракети. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Але Україна стоїть. Україна бореться. Україна засвідчує, що сила духу може бути сильнішою за силу чужої агресивної зброї. Український народ засвідчує своє право на існування, на свободу, право бути собою», — сказав Предстоятель.

Глава Церкви подякував усім тим, хто в різних частинах Європи і світу, зокрема впродовж останніх вихідних, виходили на площі та вулиці своїх міст у своїх країнах, щоб заманіфестувати гостре «Ні» агресії росії проти України.

«У таких обставинах не може бути нейтральної позиції. Бо той, хто мовчить, хто не засуджує цю війну, стає співучасником злочину, стає співучасником агресії вбивств мирних людей України, — вважає Блаженніший Святослав і додає: — Тому дякую всім тим, хто разом з Україною виборює для цілого світу право на мирне існування в новому часі».

Глава Церкви подякував Святішому Отцеві Папі Франциску, який вчора черговий раз став на захист міст-мучеників України, зокрема міста-мученика Маріуполя, де знову цієї ночі і впродовж учорашнього дня загинуло більше сотні людей.

Він подякував також усім лідерам країн за пошук мирного розв’язку війни в Україні. Водночас зауважив, що час на декларації та утвердження принципів і тих чи інших засад уже минув. Треба шукати механізмів, як зупинити цю війну.

«Усіх вас закликаю не мовчати, не бути осторонь, не бути учасниками злочину», — наголосив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав пригадав, що Україна переживає час Великого посту, тож закликав усіх до молитви і посту, щоб вигнати з України злого духа війни і всіх тих, які є його носіями.

Фото: ДСНС. У Києві на Оболоні російський снаряд влучив у житловий будинок, 14 березня 2022 року.