Глава УГКЦ: «Сьогодні маємо унікальний шанс працювати для досягнення єдності Церкви»

28 липня 2022

Про це 28 липня у прямому включенні на «5 каналі» зазначив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Ефір відбувся з нагоди Дня Української Державності.

Предстоятель УГКЦ наголосив, що можемо говорити про єдність не лише в організаційному оформленні, а й в дії. При цьому він згадав про першу неформальну зустріч духовенства УПЦ та ПЦУ в соборі Святої Софії. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Найперше ми маємо шукати загальнонаціональну єдність на людському рівні, — переконаний Глава УГКЦ. — Відтак шукати те, що нас об’єднує, а не протиставляє на церковному рівні. Тому сьогодні маємо унікальний шанс, дай Боже його не втратити».

На думку Блаженнішого Святослава, єдність Церкви — це завдання і ієрархів, і мирян. Під час потужних суспільних потрясінь запит від суспільства на єдність Церкви завжди загострюється. Глава УГКЦ згадав про Революцію гідності, початок війни Росії проти України у 2014-му році. «Тоді справді народ вимагав від ієрархів церковної єдності. Зокрема, коли йшлося про православних братів. Людям було важко зрозуміти, як одні й інші можуть називатися православними, але взаємно одне одного заперечувати. Тому й зараз суспільний запит на церковну єдність існує. Дай Боже, щоб ієрархи Церков працювали відповідно до цього подиху Святого Духа. Я бачу гарні знаки, що так буде».

Довідка

Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України 28 липня, запропонував торік Президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України, передає Укрінформ.

Тоді ж глава держави підписав відповідний указ про затвердження Дня державності.

За його словами, точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься у день розквіту української державності – у день хрещення Київської Русі, сказав Президент.

Своєю чергою Верховна Рада 31 травня 2022 року ухвалила закон, який встановлює День державності України 28 липня святковим днем.

Фото з архіву