Глава УГКЦ про Святе Передання: «Ми і сьогодні маємо можливість бачити, чути і торкатися Ісуса Христа»

29 грудня 2020

Усе багатство християнського життя, наші свята, наша Божественна Літургія є можливістю пережити ті події, які переживали апостоли. Різдво, Пасха та інші великі події нашого літургійного року є тими моментами, коли ми справді можемо почути, побачити і навіть торкнутися присутнього між нами Ісуса Христа. На цьому наголосив Блаженніший Святослав у суботній відеокатехизі про Святе Передання.

Предстоятель УКГЦ пригадав, що Бог, захотівши, щоб людина Його знала, перший їй відкривається, об’являє себе. Людина ж, у свою чергу, відповідаючи Богові на об’явлення своєю вірою, Його пізнає. І це пізнання Бога відбувається поетапно, в контексті історії стосунків, певної мандрівки.

«Передання або ж Священна Традиція — це можливість пережити те саме, що пережили апостоли, які бачили присутнього серед них Ісуса Христа», — зазначив Блаженніший Святослав, додавши, що Святе Передання — це можливість бачити, чути і торкатися Ісуса Христа, Слово життя.

Таким чином ми, люди, які живемо у ХХІ столітті, маємо можливість спілкуватися із Сином Божим, присутнім серед нас, і сьогодні. Саме ця можливість зустрічі з воскреслим Спасителем, як пояснив Глава УГКЦ, є змістом і осердям Святого Передання.

Глава Церкви пояснив, що Священна Традиція сягає своїм корінням часів апостолів, які прагнули передати наступним поколінням свій досвід спілкування з Богом. Зокрема апостол Іван Богослов пише так: «Що ми бачили й чули, звістуємо й вам, щоб і ви мали спільність із нами» (1 Ів. 1, 3).

«Апостол Іван немовби каже: запрошую і вас, дорогі віруючі, пережити те саме, що пережив я. Ми бачили нашими очима нашого Спасителя — і ви можете побачити. Ми чули своїми вухами — і ви можете почути. Ми своїми руками торкалися того Слова життя — і ви можете торкнутися. Бо ми хочемо, щоб ви мали спільність із нами, не лише в тих чуттєвих елементах сприйняття присутності Божої особи, але й у тому, що нас об’єднує, вводить у стосунок, у спільність із тим, хто є Вічним життям з Отцем у Святому Дусі», — пояснив Блаженніший.

Відтак Глава Церкви наголосив на тому, що події, про які ми чуємо від апостолів, можливо пережити й сьогодні.

«Усе багатство християнського життя, наші свята, наша Божественна Літургія є можливістю пережити ті події, про які звістує нам апостол. Усі християнські свята, найбільші серед яких — Різдво, Пасха та інші великі події нашого літургійного року — є тими моментами, коли ми можемо справді почути, побачити і навіть торкнутися присутнього між нами Ісуса Христа, що є осердям Передання, тим, кого передаємо, щоб мати з Ним особисту зустріч з покоління в покоління», — сказав він.

На завершення Блаженніший Святослав запросив кожного відкритися до цієї можливості зустрічі з Господом Богом.

Пригадуємо, що відеопроєкт «Живого телебачення» «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» стартував 16 травня 2020 року. У коротких відео Глава УГКЦ доступно пояснює важливі християнські істини. Серія останніх випусків присвячена темі віри. Дивитися нові випуски катехиз Блаженнішого Святослава можна на каналі «Живого ТБ» в YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook щосуботи о 21:00.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ