Глава УГКЦ католикам Європи: Дякуємо за вашу щоденну молитву і солідарність, яка реально рятує життя

25 березня 2023

У суботу, 25 березня, в межах щорічної молитовної ініціативи Ради єпископських конференцій Європи (ССЕЕ), Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві очолив Божественну Літургію за жертв жорстокої війни і мир в Україні. Цього дня у цьому молитовному наміренні єднаються також єпископи Української Греко-Католицької Церкви у своїх катедральних храмах.

У проповіді Блаженніший Святослав пригадав, що субота, яку ми сьогодні духовно переживаємо, є третьою заключною заупокійною суботою Великого посту. І ця молитва за усіх спочилих християн, підкреслив він, сьогодні особливо лунає за тих, хто віддав своє життя за нашу Батьківщину, за наш народ. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«В цих днях увесь католицький світ, зокрема у Європі, неустанно, безперервно молиться і постить за Україну», — зазначив Предстоятель.

Блаженніший Святослав підкреслив, що саме сьогодні, 25 березня, за новим стилем, на який УГКЦ переходить з 1 вересня цього року, святкується свято Благовіщення Пречистої Діви Марії. І в цей день Благовіщення, зауважив він, естафета молитви за вічний спочинок усіх невинно убієнних в Україні і за мир та перемогу України переходить до нас.

«Ми сьогодні відчуваємо себе поєднаними цим ланцюжком безперервної молитви з християнами-католиками різних країн Європи», — сказав Отець і Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав подякував добрим людям з усього світу, які солідарні з Україною та моляться за її перемогу: «Сьогодні ми дякуємо цілому світові, усім добрим людям за солідарність з Україною, за щоденну неустанну молитву, за щоденну і неустанну допомогу. Ми тепер можемо з України їм сказати: „Ваша солідарність з нами, молитва, гуманітарна допомога реально рятує життя, а всяка байдужість вбиває“».