Французький органіст самостійно привіз гуманітарну допомогу для України та своєю творчістю закликає до підтримки українського народу

27 березня 2022

Жан-Марі Леруа — французький музикант-органіст, який безмежно любить Україну, щороку приїжджає з концертами. А вчора привіз у Чернівці гуманітарну допомогу із Парижа.

«Із Жаном-Марі ми знайомі вже кілька років, завдяки Тарасу Івасютину. Кожного року бачимося із французом у Чернівцях, завжди пишу про його виступи», — розповідає у своєму матеріалі Наталя Фещук.

Починаючи з 2014 року, концерти Жана-Марі часто є благодійними, бо кошти передавав українській армії та на лікування українських бійців. Музикант об’їздив майже всю Україну! Навесні 2014 року навіть грав у Луганську, коли на Сході вже починалися бойові дії… «Я завжди кажу про цього француза так: „Він любить Україну більше, ніж, можливо, деякі українці“», — продовжує свою розповідь Наталя.

«Кожен мій день розпочинається з українських новин. Українці переможуть, бо Україна на стороні добра», — каже французький органіст Жан-Марі Леруа.

«Я не можу сидіти і нічого не робити»

Минулого тижня разом із друзями Жан-Марі зібрали у Парижі допомогу для українців — тонна різних речей. Відтак пакували все парафіяни, вони теж і збирали допомогу, у католицькій церкві Матері Божої з Назарету. Вона знаходиться поруч із Ейфелевою вежею. У цій парафії Жан-Марі є головним органістом. А його праця загалом — викладання у музичних школах та диригування хорами, ну і, звичайно, професійні виступи як органіста. І вчора француз сам особисто, за кермом мікроавтобуса, разом із дружиною, привезли все у Чернівці. Проїхали більше 2 тис. кілометрів, навіть ночували в машині. Вся гуманітарна допомога передана Благодійному фонду «Карітас Чернівці» Чернівецької єпархії УГКЦ, як того хотіли французи.

«Я не можу сидіти і нічого не робити», — каже Жан-Марі. Надзвичайно переживає за Україну, особливо за Маріуполь, адже у 2016 році француз побував у Маріуполі, грав на електрооргані у тому театрі, який росіяни нещодавно розбомбили…

Концерт без глядачів

Їдучи зараз у Чернівці, Жан-Марі не забув взяти із собою й одну зі своїх вишиванок. Бо запланував зіграти Гімн України у Залі органної та камерної музики. Без глядачів. Щоби так підтримати нашу країну, її захисників та всіх українців. А разом із відомим чернівецькими скрипалем Костею Лукинюком експромтом, без нот, зіграли знамениту «Мелодію» Мирослава Скорика. Двоє музикантів знайомі, вже виступали разом, тому Жан-Марі запросив Костю. А легендарний «Щедрик» Миколи Леонтовича француз присвятив всім українським дітям, які постраждали через війну.

Медикаменти, іграшки та їжа для потребуючих

Всі речі, які француз передав «Карітасу Чернівці», отримають вимушені переселенці, які щодня приходять у цю організацію. Це їжа, медикаменти, одяг, взуття дитячі іграшки, ковдри, спальні мішки, засоби гігієни… Як розповідає Жан-Марі, одна старша пані у Парижі, коли почула, що готується допомога для України, віддала добротний візок для людей, які не можуть самостійно пересуватися.

Гуманітарна допомога була розвантажена в приміщеннях «Карітасу Чернівці» за містом. У пристосованому будинку тут навіть знайшли тимчасовий прихисток люди із регіонів, де тривають бойові дії, француз завітав до них. Також Жан-Марі випадково зустрівся тут із владикою Йосафатом Мощичем, єпископом Чернівецької єпархії УГКЦ, владика перебував тут у справах. Він розповів французу, що єпархія і «Карітас» планували створити тут соціальну ферму, де мали розводити кіз. Але наразі, в такий складний час, приміщення стали місцем збору гуманітарної допомоги.

На дуже короткий час Жан-Марі заїхав в офіс «Карітасу», що на вул. Героїв Майдану 109-А, познайомитися з працівниками і скуштувати українського борщу. Адже тут також готують гарячі обіди для вимушених переселенців. Адміністратор проєктного відділу Марія Федоряк зустрічала і супроводжувала француза весь день.

Давнє знайомство із Україною

Загалом Жан-Марі чернівецькій публіці добре відомий, бо виступає у Чернівцях щороку: і в органному залі, і в костелі Воздвиження. Понад 20 років Жан-Марі Леруа регулярно відвідує Україну із концертами. Київ, Чернівці, Львів, Вінниця, Одеса, Бєлгород-Дністровський, Дніпро, Бердянськ, Запоріжжя, Мелітополь — де він тільки не виступав. А всіх музикантів з України приймає у себе вдома!

У Парижі бере участь у всіх проукраїнських демонстраціях, на одній із недавніх таких акцій отримав ось таку футболку, в якій приїхав у Чернівці. Коли місяць тому почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, Жан-Марі щонеділі після Меси у церкві грає там Гімн України.

А ще — вчора від Жана-Марі ми отримали сувеніри — брелки із вишитим тризубом, робота рук його дружини Вів’єн.