Філадельфійська митрополія у США закликає до посиленої молитви за усіх жертв коронавірусу та несправедливого насилля

20 червня 2020

20 червня 2020 року на офіційних інтернет-ресурсах Філадельфійської митрополії у Сполучених Штатах Америки було оприлюдено молитовне звернення ієрархів УГКЦ. Цей лист носить назву — «Запрошення до пам’яті і молитви у неділю, 28 червня, на усіх парафіях Митрополії у знак солідарності із жертвами коронавірусу і расизму у контексті повернення до наших церков».

Авторами цього молитовного звернення стали ієрархи Української Греко-Католицької Церкви, які здійснюють своє служіння у Сполучених Штатах Америки, зокрема: владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Павло Хомницький, єпарх Стемфордський, владика Богдан Данило, єпарх Пармський, владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький, владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійський.

Криза пандемії і пам’ять за жертвами

«Чотири останні місяці, сповнені неспокою і жахіть, сколихнули нашу країну і весь світ. Коронавірус охопив майже усю земну кулю. Мільйони, що були уражені хворобою, потрапили у лікарні та пережили чимало фізичних та психологічних мук на шляху до щасливого одужання. Безліч уражених вірусом досі боряться з його виснажливими наслідками».

Відтак автори звернення наголосили на тому, що від початку хвороби 120 тисяч та майже пів мільйона осіб вже померло, серед яких наші знайомі, родичі, друзі, близькі, сусіди, а також блаженної пам’яті митрополит Стефан Сулик. «На жаль, багато людей були змушені відходити у вічність у самотності, рідні не могли бути поруч з ними, а священники не завжди могли уділити останні Таїнства. Похоронні відправи скорочувалися, і у них могли взяти участь лише деякі. Серед загиблих від вірусу немало лікарів-мучеників, які ризикуючи своїм життям, допомагали іншим. Їхнє жертовне служіння і любов до ближнього ми завжди пам’ятатимемо і ними захоплюватимемося. Бо ж справді „більшої любові ніхто не має за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх“ (Йо. 15, 13). Перед лицем Господа ми сьогодні поминаємо усіх жертв пандемії, молимося за хворих та тих, хто ними опікується».

Разом проти расизму

Також ієрархи Української Греко-Католицької Церкви звернули увагу на протести, які зараз ширяться Сполученими Штатами Америки та усім світом у зв’язку із вбивством Джорджа Флойда на підґрунті расизму. «Шокуючі чорно-білі кадри удушливого коліна на шиї і відчайдушне благання „Я не можу дихати“ обурили і країну, і увесь світ, що призвело до небаченої раніше хвилі протестів за права людини, проти расизму та жорстокості поліції. Багато американців раптом побачили те, що раніше не помічали, і починають брати на себе відповідальність, яку раніше відкидали. Безліч людей зібралися разом, щоб продемонструвати солідарність із темношкірими американцями та усіма жертвами расизму. Багато людей по-новому молиться, моляться за новий світ, моляться за оновлення країни».

Засудження насильства під час протестів у США

Не оминули своєю увагою автори послання і насильницьких дій під час протестних акцій. «На жаль, деякі демонстрації обернулися насиллям. Постраждали або й загинули невинні люди, серед яких поліцейські, що виконували свій прямий обов’язок — захист суспільства від злочинців. Великі і невеличкі сімейні підприємства, включно з тими, де власниками чи працівниками є афроамериканці, зазнали підпалів і пограбувань. Господь кличе нашу країну до глибокого іспиту совісті, щоб побачити і очиститися від стійких шаблонів фанатизму і ненависті, щоб визнати несправедливість, щоб очистити наші серця від лукавих пристрастей. Господь кличе нас йти в майбутнє з молитвою», — засудили прояви насилля під час протестів владики УГКЦ в США.

Ми молимося і пам’ятаємо, щоб зростати у справжній цілісності

Опісля, було звернено увагу читачів на важливість молитовного життя під час цього складного періоду. «Завдяки молитві ми зможемо розвивати справжню солідарність з тими нашими братами і сестрами, що зазнають дискримінації. Лише з Богом, у Ньому, ми можемо перемогти гріховність нашої людської природи. Ми молимося і пам’ятаємо, щоб зростати у справжній цілісності, адже „з одного чоловіка Він створив усі народи, щоб вони заселили цілу землю“ (Ді. 17, 26)», — підкреслили духовні провідники.

«Помолімося за…»

Завершилося звернення владик Української Греко-Католицької Церкви у Сполучених Штатах Америки закликом до посиленої молитви 28 червня цього року у всіх парафіях Філадельфійської митрополії, «відслуживши Панахиди наприкінці кожної Божественної Літургії».

«Помолімося за померлих від коронавірусу — наших коханих, родичів, друзів, сусідів, лікарів, медичних працівників та усіх, хто першим відгукнуся на виклик пандемії;

Помолімося за Джорджа Флойда та інших, які загинули внаслідок несправедливості;

Помолімося за тих, хто загинув у кайданах рабства та від інших виявів расової нерівності;

Помолімося за тих, хто став жертвою заворушень та розгнузданих пристрастей;

Помолімося, щоб Господь дарував нам усім мир, фізичне і психологічне зцілення, примирення, взаємну терпеливість та істинну справедливість!» — такими словами завершилося «Запрошення до пам’яті і молитви в неділю, 28 червня, на усіх парафіях Митрополії у знак солідарності із жертвами коронавірусу і расизму у контексті повернення до наших церков» владик Української Греко-Католицької Церкви у Сполучених Штатах Америки.

За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ