Філадельфійська архиєпархія представила статистичні дані за 2021 рік

15 січня 2022

Українська Католицька Архиєпархія Філадельфії представила статистику за 2021 рік до офіційного Католицького Довідника.

Філадельфійська архиєпархія представила статистичні дані за 2021 рік

«Кожного року корисно бачити, як почувається наша архиєпархія щодо Таїнств, які ми уділяємо, і як це впливає на життя парафій. Наприклад, цього року зросла кількість вінчань, особливо католицьких, оскільки зазвичай було більше міжконфесійних вінчань», — прокоментував канцлер архиєпархії монсеньйор Петро Васло. Про це інформує Служба комунікації Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Він зазначив, що деякі речі бентежать, наприклад кількість хрещень порівняно зі смертями. Архиєпархія зберегла рівень вірних на парафіях і він зараз становить трохи більше 12 тисяч. «Якщо глянути на 1900 рік, то офіційний католицький довідник вказує, що на той час у Сполучених Штатах було 500 000 українців-католиків. Ми були п’ятою за величиною юрисдикцією в США», — сказав монсеньор.

Отець Васло зазначив, що прикро спостерігати, як щороку зменшуються структури архиєпархії. «Проте, ми все ще тут, і працюємо заради спасіння людей. Сподіваюся, що ми збільшимо кількість покликань. Минулого року ми мали лише одне дияконське свячення, і жодного священичого. Нам цим треба працювати. Є люди, які відчувають покликання, але напруга світу змушує їх сумніватися, чи варто їм робити цей крок чи ні. Навіть якщо цифри здаються несприятливими, вірність людей дає нам надію. Ми повинні підтримувати людей. Якщо ми слухаємо світ, виглядає, що немає надії, завжди багато поганих новин, і, коли ми приходимо до Церкви, ми чуємо добру новину і намагаємося жити нею та бути оптимістами. Бог все контролює, а не ми. Ми просто повинні допомагати Йому, щоб це відбулося», — підкреслив монсеньор Петро.

Вибрана статистика

Кількість вірних архиєпархії — 12487