Екзарх Харківський вперше відслужив Архиєрейську Літургію у храмі Святого Дмитрія

5 липня 2021

У неділю, 4 липня 2021 року, екзарх Харківський владика Василій Тучапець вперше відслужив Архиєрейську Літургію у храмі Святого Дмитрія міста Харкова. Пригадуємо, що за одностайною ухвалою парафіян, Свято-Дмитрівська громада, у зв’язку з самоліквідацією Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, увійшла до складу Харківського екзархату УГКЦ.

Під час богослужіння архиєрей поставив у диякони брата Богдана Борисенка, студента шостого курсу Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Громада зустріла владику Василія хлібом-сіллю, а настоятель о. Віталій Зубак висловив архиєрею глибоку вдячність за розуміння місії Свято-Дмитрівської парафії та її різнобічну підтримку.

Під час Святої Літургії владиці Василію співслужили о. Віталій Зубак, ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії о. Петро Жук, декан Харківського екзархату о. Олександр Дядя, о. Олег Бондарук та диякон Марко Коберинко.

Проповідь виголосив архиєпископ-емерит Ігор Ісіченко. Він говорив про досвід минулого Київської Церкви, який завжди кличе вперед — до Христа і з Христом, відтак же — до справжньої християнської єдності.

Після богослужіння владика Василій привітав парафіяльну спільноту, подякував їй за твердість і наполегливість у здійсненні свого апостольського покликання.

Звертаючись до диякона Богдана, екзарх Харківський висловив впевненість у його плідному служінні. Архиєрей подякував за добре християнське виховання родині диякона, а також настоятелеві рідної Богданової глушківської парафії о. Олегові Усову.

За матеріалами Харківського екзархату УГКЦ