Духовенство Вінніпезької архиєпархії на чолі із митрополитом обговорили шляхи виходу із карантину у душпастирському служінні

22 травня 2020

У четвер, 14 травня 2020 року, священнослужителі Вінніпезької архиєпархії з усієї канадської провінції Манітоба зібралися разом, щоб слухати доповіді, обмінюватися досвідом та обговорювати подальший шлях розвитку, коли Церква починає повільно виходити зі свого карантинного існування. Вони брали участь у конференції за допомогою комп’ютерів, смартфонів, а деякі — через стаціонарні телефонні лінії. Ця зустріч стала можливою у соціальній мережі ZOOM.

Отець Ярослав Будуйкевич (який, окрім своїх душпастирських та інших обов’язків, виконує функції технологічного забезпечення у канцелярії), заздалегідь влаштував зум-зустріч, і інформація про запрошення та вхід була надіслана всім священникам, дияконам та семінаристам архиєпархії.

Коли прийшов заздалегідь визначений час, усі почали входити в систему. Після деяких привітань та слів, архиєпископ Вінніпегу, митрополит Лаврентій Гуцуляк привітав усіх учасників зустрічі і розпочав молитву. Відтак архиєрей ознайомив духовенство із своїми першими виданими директивами щодо пандемії COVID-19. Директиви митрополита значно змінилися відтоді — у міру розвитку пандемії. Це основна причина, чому священнослужителі зібралися знову — зміни на горизонті.

«Багато чого було вивчено з моменту появи перших випадків пандемії коронавірусу. Сьогодні ми вже знаємо, що багато людей були заражені, багато людей пережили цю недугу, але багато людей також померли. Ось чому ми приєдналися до ініціатив суспільства, погодившись тримати всіх на відстані, щоб не дати смертельному новому вірусу шансу поширитись. Зараз здається, що багато місцевих органів обраної влади та спеціалісти з охорони здоров’я готові рухатись у напрямку послаблення найсуворіших правил, які були оголошені для припинення поширення вірусу. Вірні Церкви також просять повернутись до нормальності. Незважаючи на те, що уряди задаються питанням, чи слід вважати сакраментальне життя Церкви „суттєвим“, ті, хто розуміє і живе вірою, знають, що це — і вони прагнуть того дня і моменту, коли вони можуть увійти до своєї місцевої парафіяльної церкви і провести час зі своїм Господом, з братами і сестрами в Христі. І, особливо, прийняти Святі Таїнства Покаяння та Пресвятої Євхаристії», — зазначив архиєпископ і митрополит Вінніпезький владика Лаврентій Гуцуляк, коментуючи скликану зустріч.

Окрім того, митрополит Лаврентій поділився змістом деяких дискусій, що тривали між ієрархами, пастирями місцевих Церков та різними національними та міжнародними організаціями протягом останніх тижнів. «Є велика надія, що в найближчому майбутньому архиєпархія розпочне повільні, відповідальні та обережні кроки для забезпечення широкої участі в парафіяльному житті», — підкреслив архиєрей.

У свою чергу, духовенство поділилося деяким досвідом, який був по-справжньому натхненним — як вони продовжують підтримувати свої парафіяльні сім’ї через активне парафіяльне життя — хоча частіше «онлайн» та за посередництвом «прямих ефірів».

Архиєпархіальний Синкел з економічних питань о. Марк Гнутель також поділився надійною інформацією про фінансовий стан, який мають парафіяльні громади. За його словами, архиєпархія також докладає багато зусиль для пошуку альтернативних ресурсів та надання стимулів для допомоги місцевим парафіям.

Віртуальна конференція продемонструвала багато доброї волі та великого духу серед духовенства. «Дасть Бог, ми проберемось через цю пандемію і продовжимо служити Господу та Його людям новими способами, яких досі ніколи не уявляли», — завершив онлайн-зустріч архиєпископ і митрополит Вінніпезький владика Лаврентій Гуцуляк.

За матеріалами Вінніпезької архиєпархії УГКЦ