Духовенство Мельбурнської єпархії зустрілося онлайн на реколекціях

28 вересня 2021

У Мельбурнській єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла від 24 по 27 вересня 2021 року відбулися реколекції на тему «Молитва» під проводом о. Майкла Кейсі, Чину оо. цистеріанів бенедектинського правила, в яких взяли участь священники, диякони, піддиякони та сестри.

Духовенство Мельбурнської єпархії зустрілося онлайн на реколекціях

З початком пандемії та зі всіма її обмеженнями кожен з нас сподівався на якесь швидке завершення і повернення до звиклих обставин життя. На жаль, щоразу це закінчувалося лише певними передбаченнями та сподіваннями, які лунали у новинах з офіційних джерел. В Австралії люди живуть уже другий рік поспіль в умовах карантинних обмежень, священники не мають можливості з’їхатися на духовні реколекції чи Єпархіяльні Соборчики або навіть відвідати один одного, не зважаючи на те, що між самими парафіями бувають відстані, що вимірюються тисячами кілометрів.

Церква, яка досвідчує інше життя під час пандемії, застосовує нові форми, щоб бути доступною і відкритою у своїй місії. Тож одна із відповідей на це було використання сучасних засобів комунікації. На теперішній час, не маючи чітких сподівань на краще, з благословення преосвященного владики Миколая Бичка, було вирішено провести дні духовної віднови для духовенства Мельбурнської єпархії в онлайн-режимі на платформі Zoom.

У вступі до духовних вправ о. Майкл зазначив: «Метою наук не буде, щоб навчити нас нових способів чи форм молитви, а радше дати візію про молитву, яка допоможе нам більше заглибитись у досвід молитов, тим самим, щоб вони ставали більш енергійними. Оскільки, „ніхто не може навчити іншого молитися, так само, як не зможе навчити іншого, щоб побачити, за винятком, щоб відкрити очі“, — святий Іван Ліствичник. Молитва є даром від Бога для тих, хто молиться. Розуміти це треба у ключі слів святого Івана Золотоустого: „Знайшовши ключ до вашого серця, ви побачите цей ключ, який буде відкривати двері до Царства Божого“».

Впродовж усіх днів духовних вправ реколектант відкрив перспективи молитви, у яких ми перебуваємо, а саме у таких напрямках: онтологічному, христоцентричному, еклезіологічному, біблійному та практичному розуміннях.

Отець Майкл змалював наше духовне життя, яке подібне до праці на землі у сільському господарстві, працівники якого живуть знаками часу згідно чотирьох пір року. Це була унікальна нагода зупинити рух і послухати Бога, дозволити зрозуміти себе та виклики, у яких ми живемо. Пам’ятайте, зазначив о. Майкл, коли все здається найгіршим — саме тоді Бог найближче в таємний спосіб знаходиться біля нас.

Реколекції завершились щирою подякою провідникові — о. Майклу Кейсі за проведені дні духовної обнови. Опісля, всі присутні з надією зазначили, що наступна духовна зустріч повинна відбутися наживо, де разом зібрані за столом Господнім, будемо вчергове роздумувати над Божим Словом. На завершення преосвященний владика Микола Бичок уділив всім присутнім Архиєрейське благословення.

За матеріалами Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла