«Дорогою до себе»: «У центрі нашої віри є неймовірний пульс радості», — о. Лука Михайлович

7 травня 2021

Викладач Українського католицького університету ієромонах Лука Михайлович на вершині Лисої гори в наступному випуску проєкту «Дорогою до себе» поділився роздумами про радість.

За його словами радість відкриває перед людиною неймовірні горизонти, які ми називаємо щастям. Але в ту п’ятницю і суботу, коли Христові учні прикотили до своїх сердець камінь смутку і депресії — все не виглядало таким радісним. Однак невдовзі вони відчули радість, яка витала біля Господнього гробу. Те, що є джерелом інфекцій та тління стало живоносним. Почувши про це від жінок мироносиць, апостоли пережили радість, яка випромінювалася з їхніх слів, усмішок, голосу.

«У центрі нашої віри є неймовірний пульс радості, який ми не можемо відмінити, але краєчком нашого серця переживати цей світлий досвід через життєствердні слова: Христос Воскрес! Воістино Воскрес!», — каже о. Лука Михайлович.

Ось так, крок за кроком, через проєкт Деканату душпастирських справ УКУ ми дочекались тріумфальної події Воскресіння Христового. Дякуємо всім, хто крокував цією дорогою разом із нами!

Дивіться також попередні відео проєкту:

Що спільного між прощенням, зламаною рукою та довірою? — розповідає духівник УКУ о. Ігор Пецюх

Великий поклін — зануритися в себе, аби вийти до світла — роздуми від викладача грецького та церковнослов’янського літургійного співу, протопслата УКУ Андрія Шкраб’юка

Піст і наші екозвички — досвід Наталії Субботіної, випускниці Школи права УКУ. Впорядкувавши свої екозвички, вона переконана, що стриманість у малому допоможе людині перейти до послуху у чомусь більшому.

Якою є вага посту? Звідки береться «ожиріння» душі та як правильно постити? — розповідає менеджер з комунікацій Деканату студентського життя УКУ Михайло Квасюк.

Супермаркет життя: яка ціль нашого вибору? У четвертому відео проєкту «Дорогою до себе» богослов, викладач УКУ Максим Тимо роздумує про те, як правильно постити у «супермаркеті життя»

Як отримати свободу від сучасних ліліпутів? — роздуми Галини Пастушук, літературознавиці, доцентки кафедри богослов’я УКУ.

Дорогою смерті і життя — роздуми отця Сергія Гончарова

За матеріалами Українського католицького університету