День матері в Римі: «Українські матері свідчать Христа в місцях своєї праці»

12 травня 2021

У Томину неділю, 9 травня 2021 року, на площі перед прокатедральним собором Святої Софії УГКЦ в Римі відбулася Божественна Літургія, після якої вірним роздали артос та привітали мігранток із Днем матері.

День матері в Римі: «Українські матері свідчать Христа в місцях своєї праці»

«Євангельський уривок Томиної неділі розповідає про те, як Ісус з’являється вперше після Свого Воскресіння учням. Вони, мабуть, зібралися, аби згадати ті дні, коли були зі Спасителем щасливі. Тепер вони самі і їм страшно… Тож Христос приходить до них через замкнені двері, не роблячи жодного шуму, щоби не стривожити їх», — пояснив недільне Євангельське читання о. Любомир Филипчак під час Літургії.

Тоді, коли Христос прийшов до них через замкнені двері, Він сказав учням: «Мир вам». «Кожен із нас, переживаючи складні ситуації, також прагне перебувати в мирі і спокої, почувши благословенне: „Мир тобі“», — продовжив проповідник.

Христос, прийшовши до учнів, «дихав на них Духом», кажучи: «Прийміть Духа Святого». «Коли пригадаємо Старий Завіт, Господь створив людину, вдихнувши в неї Духа. Діяння апостолів, яке читаємо від Світлого тижня до П’ятидесятниці — це історія апостолів, що зустріли Ісуса після Його Воскресіння. Дочекавшись на Зішестя Святого Духа, вони почали творити справжню спільноту і регулярно відвідувати храм Соломона», — наголосив проповідник.

Для чого приходити до храму, якщо можна молитися будь-де? «Учні перебували разом в храмі, бо лише там можна отримати Святого Духа. Людина, яка прагне бути з Богом, мусить приходити до храму», — зауважив о. Любомир.

Яке завдання спільноти християн? «Ціллю Церкви є спасіння душі кожного через духовне зцілення. Єдність та довіра — важливі складові спільноти християн, яка повинна жити Духом миру. Просімо Бога, аби зіслав в наші церковні спільноти Духа соборності і любові, щоби ми проповідували Слово Боже, жили Ним і спасалися разом», — звернувся до вірян священник.

Після богослужіння священники собору привітали присутніх українських жінок-мігранток із Днем матері. «Сердечно вітаємо всіх матерів і дякуємо за ваше свідчення, за ваші жертви і чесноти. Особливо, за вашу християнську поставу, адже ви, українські матері, свідчите Христа в місцях вашої праці. Удячні за ваші великі і щирі серця! Нехай Господь їх наповнить любов’ю та благословенням», — сказав наприкінці богослужіння о. Марко Семеген, ректор собору, голова товариства «Свята Софія».

Відтак парафіяни, членкині спільноти «Матерів молитва», діти недільної катехитичної школи «Свята Софія» привітали ректора собору із Днем небесного покровителя, Святого апостола і євангелиста Марка, пам’ять якого Церква спогадує 8-го травня. «Читаючи життя євангелиста Марка, ми дізнаємося, що він почав свою місію з Риму, де й почав писати глави свого Євангелія. Пізніше він проповідував в Єгипті, де була невелика спільнота вірних, яка згодом почала чисельно збагачуватися. Подібно й тут, в Римі, спільнота нашого собору стрімко зростає, завдяки вашому служінню, бо ви сієте любов, милосердя і пригортаєте до себе людей увагою та посмішкою», — склав слова побажання о. Дмитро Кудін, священник собору.

По завершенні відбулося мирування й роздача артосу, а студентська молодь з нагоди Провідної неділі та Дня матері приготували для парафіян смачне благодійне барбекю.

За матеріалами Руслани Ткаченко для Пресслужби Товариства «Свята Софія»