«Читаючи Боже Слово, ми зустрічаємо Христа»: Звернення владики Давида Мотюка з нагоди Неділі Божого Слова

22 січня 2022

23 січня 2022 року вже втретє в усій Католицькій Церкві відбудеться відзначення Неділі Божого Слова. Українська Греко-Католицька Церква також долучається. Голова Патріаршої катехитичної комісії владика Давид Мотюк з цієї нагоди звернувся до всіх вірних Церкви.

Вих. № 001/2022

ЗВЕРНЕННЯ

Голови Патіраршої катехитичної комісії УГКЦ
владики Давида Мотюка
з нагоди Неділі Божого Слова

Христос рождається! — Славімо Його!

Високопреосвященні та преосвященні владики,
всечесні та преподобні отці,
преподобні сестри, брати і сестри катехити!

Цієї неділі — вже втретє — вся Католицька Церква відзначає Неділю Божого Слова, метою якої є заохочувати християн до спільного вшанування Слова Божого, щоб наблизити Його до всіх вірних. Установлюючи це святкування, Святіший Отець Франциск наголошує, що день, присвячений Біблії, має спонукати християн до пізнавання Слова Божого кожного дня впродовж року, «бо нам необхідно зростати у знаннях і любові до Святого Письма й до Воскреслого, котрий не перестає ділитися Словом і Хлібом у спільноті віруючих. Тому, ми повинні бути ближчими зі Святим Письмом, інакше наші серця залишаться холодними, а очі заплющеними…» (Aperuit illis, 8).

Наша Церква долучається до ініціативи Святішого Отця щодо відзначення Неділі Божого Слова. Зокрема, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ під час вшанування першої Неділі Божого Слова у 2020 році сказав: «Я б хотів, аби всі ми, християни, сказали: без Божого Слова ми не можемо жити».

Цей рік у нашій Церкві проголошений Роком сім’ї. Отож, на основі Синодальних рішень звертаюся до Вас з проханням запровадити у наших сім’ях цього року три речі:

1. Подбаймо, щоб у кожній сім’ї було Святе Письмо.
  2. Хай Біблія буде у наших домівках на належному, гідному місці, нагадуючи нам, що центром, основою, точкою відліку наших думок, слів, вчинків є Бог.
  3. Щодня або хоча б раз на тиждень, зібравшись разом у наших сім’ях та спільнотах, читаймо Святе Письмо і роздумуймо над ним! Це допоможе нам долати перешкоди, спокуси, образи і будувати нашу Домашню Церкву — в любові до Бога і одні до одних.

«Я закликаю вас щодня читати Святе Письмо. Знаю, що нині, фактично, немає людини, яка б не мала можливості читати Святе Писання. Ми часто маємо в наших книгозбірках Біблію, яка припадає пилом. Ми часто колекціонуємо різні видання Святого Письма, але рідко їх відкриваємо і заглиблюємося в них», — закликав Блаженніший Святослав.

Читаючи Боже Слово, роздумуючи над ним і молячись ним, ми зустрічаємо Христа, пізнаємо і приймаємо Його. Боже Слово — живе і діяльне, коли ми його слухаємо і живемо ним.

Подбаймо, отже, щоб Боже Слово було в наших руках, умах, домівках і наших серцях.

З молитвою,

† Давид Мотюк,