«Через служіння капелана Церква стоїть поруч з українським військом», — архиєреї УГКЦ під час години молитви за військових капеланів

24 лютого 2023

Друга година молитовного стояння УГКЦ була присвячена військовим капеланам. Із душпастирськими словами вдячності та молитовною підтримкою до військових капеланів звернулися: Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич, куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа владика Степан Сус та єпископ Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла УГКЦ владика Микола Бичок, в ефірі Живого телебачення під час 12-годинного молитовного марафону, 24 лютого 2023 року.

Митрополит Івано-Франківський Володимир наголосив, що військові капелани стали духовними батьками для наших воїнів, як повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Сьогодні особливо важливо згадати про тих, кого часто забуваємо і чий внесок є безцінним. Дякуємо військовим капеланам, які стали духовними батьками для наших воїнів. Вони кожного дня служать підтримкою і опорою нашим захисникам. Воїни підтримують бойовий дух, розділяють страх і допомагають залишитися добрими», — зазначив у своєму зверненні Митрополит Володимир Війтишин.

Єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич переконаний, що саме завдяки військовим капеланам воїни відчувають, що Господь є з ними у їхній боротьбі за Україну.

«Військові діляться, що для них присутність капелана є виразним проявом присутності Бога серед них. Це допомагає їм по-іншому пережити бій. Вони відчувають відвагу, мудрість, світлість. Мають відчуття, що Господь з ними. Дякуємо нашим священникам, які відважно і мужньо супроводжують наших військових», — сказав владика Йосафат.

«Молімося, щоб Бог нашим капеланам дарував мудрість у душпастирстві для наших військових. Нехай Господь допомагає їм терпеливо бути присутніми поруч з нашими захисниками», — закликав єпарх Чернівецький.

Владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії УГКЦ в Австралії підкреслив особливе покликання військового капелана, яке, на його переконання, полягає у вмінні товаришувати воїнам, бути з ними поруч та допомогти їм зберегти людську гідність серед моря насильства і гріха.

«Це велика честь і привілей допомагати у захисті своєї Батьківщини. Через служіння військового капелана Церква стоїть поруч з українським військом та ділиться з ним невимовними Божими дарами. Духовний капелан не може брати в руки військову зброю, але він використовує духовну зброю», — зазначив єпископ.

«Військовий капелан намагається озброїти військо духовними цінностями та чеснотами, любов’ю до Бога та свого ближнього, своєї країни та народу, до своїх рідних. Видимим знаком духовної зброї є вервиця, яку наші капелани дарують воїнам, а вони в свою чергу стараються носити її, причепивши до бронежилета чи носячи як нагрудний хрест», — додав владика Микола.

Владика Степан Сус подякував капеланам за те, що є добрими братами, друзями та духовними наставниками для військових.

«Будучи військовим капеланом багато років, розумію як важливо для воїна, щоб поруч був священник. Той, хто його вислухає і зрозуміє, хто просто буде поруч. Це для них є свідченням, що воїни не є самотні у цій боротьбі. Нехай Господь, милосердний і добрий, додає сили і мужності нашим військовим капеланам. Воїни потребують брата, друга, духовного наставника чи отця», — сказав владика Степан Сус у своєму слові до військових капеланів.