16 листопада 2020

Блаженніший Святослав під час Форуму соціального служіння УГКЦ «Соціальне служіння людині», який відбувся 3 жовтня 2020 року, проголосив акцію «Нагодуй бідного», яка проходитиме в усіх парафіях нашої Церкви. Акція проходитиме у межах відзначення Всесвітнього Дня убогих та буде безстроковою. Метою цієї акції є допомогти продуктами потребуючим, а саме: особам похилого віку, безхатченкам, багатодітним, малозабезпеченим сім’ям, вдовам, людям з інвалідністю та тим, які опинилися у складних життєвих обставинах.

«Папа Франциск встановив День бідного, щоб звернути увагу на потребуючу людину. Цього року День бідного проходитиме 15 листопада. Ми хочемо провести акцію під назвою „Нагодуй бідного“. У кожній парафії ми просимо створити foodbanks. Просимо всіх принести до храму харчі, які можуть зберігатися: крупи, макарони, олію, які можна було б зібрати і при потребі нагодувати голодного. Такі збірки робить Католицька Церква в усьому світі. Прагну, щоб ця акція стала конкретним способом, як ми засвідчимо нашу віру в непростих обставинах пандемії кінця 2020 року. Я б дуже хотів, щоб через цю акцію сотні тисяч голодних благословили Бога і вірних дітей УГКЦ за те, що отримали забезпечення в харчах у найскладніший момент. Нехай Господь почує молитви бідних, якими вони дякують за вас», — наголосив Патріарх Святослав.

«Соціальне служіння є видом свідоцтва християнської віри, яке допоможе наново внести силу Божого Слова. Воно є одним із ключових способів присутності Церкви у сьогоднішньому світі та видимим знаком того, що місцева Церква живе», — сказав у свою чергу преосвященний владика Василій Тучапець, Голова Відділу соціального служіння УГКЦ.

У 2016 році на завершення Ювілейного Року Милосердя Папа Франциск встановив День убогого, який уся Католицька Церква відзначає щороку в листопаді.

«Простягни свою руку бідному» (Сир 7,32) — ці слова з Книги Сираха лягли в основу цьогорічного Послання Папи Франциска з нагоди ІV Всесвітнього Дня бідного, що відзначатиметься 15 листопада 2020 року. Тому хочемо бути солідарними з папою, та підтримати його ініціативу допомоги людям, які є в потребі.

Бучацька єпархія УГКЦ вже розпочала активно долучатися до акції «Нагодуй бідного».

Завдяки жертводавцям храму св. Івана Хреститетеля УГКЦ в м. Ньюарк штаті Нью-Джерзі, що в Америці, волонтери храму отців-василіян Преображення ГНІХ м. Чорткова та храму Новомучеників і Блаженних Українського Народу змогли відвідати з гуманітарною допомогою (продуктами харчування) потребуючі сім’ї, сім’ї, де перебувають сироти, напівсироти, діти-інваліди, люди похилого віку. Велика вдячність жертводавцям з Америки за те, що тут, в Україні, завдяки їхньому розумінню євангельських правд, наші люди змогли відчути братерську християнську любов.

За матеріалами Бучацької єпархії УГКЦ