Близько шістдесяти військових капеланів УГКЦ взяли участь у ХІІІ Всеукраїнській конференції у Києві

15 грудня 2019

11 грудня 2019 року в Києві розпочалася ХІІІ Всеукраїнська конференція військових капеланів Української Греко-Католицької Церкви під гаслом «Сила і міць моя — Господь» (Вих. 15, 2). Триденну зустріч капеланів щороку організовує Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Близько шістдесяти священнослужителів, що духовно опікуються українськими військовослужбовцями, ще вранці прибули до Патріаршого собору Воскресіння Христового на Божественну Літургію, яку очолив заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ о. Андрій Зелінський, ТІ.

Офіційне відкриття заходу відбулося в Центральному будинку офіцерів Збройних сил України. У ньому також взяли участь представники Відділу взаємодії з військовими капеланами Центру МПЗ Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та інших силових структур України. Вони розповіли про стан і діяльність Служби військового духовенства у своїх силових структурах, про досвід, виклики і перспективи капеланської служби.

Окрім того, представники силових структур України вручили військовим капеланам УГКЦ грамоти за значний внесок у здійсненні душпастирської опіки, духовної та морально-психологічної підтримки українських військовослужбовців.

Діяльність Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ у 2019 році учасникам зустрічі представив о. Андрій Зелінський. Далі відбулася презентація стану військового капеланства у Збройних силах Канади почесними гостями конференції — капеланами ЗС Канади.

XIІІ Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ триватиме три дні. Завтра, 12 грудня, військові душпастирі матимуть день духовної віднови, який проведе отець Іван Нагачевський, капелан ЗС Канади. А в п’ятницю, 13 грудня, відбудеться тренінг з тактичної медицини.

Другий день конференції

Другий день конференції розпочався Божественною Літургією, яку очолив владика Михаїл Колтун, керівник Департаменту військового капеланства.

«Залишайтеся вірними та ревними у капеланському служінні, надіючись на Бога, у якому наша сила», — звернувся владика Михаїл у своєму слові до учасників конференції.

Після спільної молитви капелани мали час духовної віднови під керівництвом о. Івана Нагачевського, капелана Збройних сил Канади. Священник нагадав військовим душпастирям про те, що серце капелана, яке також знесилюється, бо багато віддає та жертвує собою, повинне черпати сили з джерела вічної Божої любові.

Далі відбулася презентація проектів Департаменту військового капеланста ПК УГКЦ, зокрема тих, що стосуються духовно-психологічної опіки, підтримки та реабілітації родин загиблих військовослужбовців. Їх представили Наталія Дубчак та Руслан Коханчук, працівники Департаменту військового капеланства.

Також учасники конференції прослухали лекцію «Софійний вимір військового лідерства», яку прочитав о. Андрій Зелінський, ТІ, заступник керівника Департаменту військового капеланства.

У п’ятницю, 13 грудня 2019 року, завершилася ХІІІ Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ «Сила і міць моя — Господь» (Вих. 15, 2), яку щороку організовує Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

На завершення триденної зустрічі капеланів відбувся тренінг з тактичної медицини, який провели інструктори ГО «Захист Патріотів». Чимало учасників заходу регулярно відвідує військовослужбовців на сході України, тож знання правил надання першої медичної допомоги є дуже потрібними для капеланів.

Протягом трьох днів військові священники мали нагоду спільно помолитися за мир в Україні, обговорити актуальні питання щодо капеланського служіння, поділитися досвідом душпастирства серед військовослужбовців, поспілкуватися та спільно напрацювати нові стратегії для розвитку військового капеланства.

За матеріалами пресцентру Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ