Блаженніший Святослав та владика Йосиф Мілян провели онлайн зустріч з духовенством Київської архиєпархії

21 травня 2022

У п’ятницю, 20 травня, Блаженніший Патріарх Святослав та владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, провели онлайн-зустріч із духовенством Київської архиєпархії.

Зокрема розмови велися про душпастирські виклики духовенства під час війни та про життєві ситуації священників. Про це зазначає пресслужба Київської архиєпархії УГКЦ.

Звертаючись до духовенства, Глава УГКЦ зазначив, що в нових умовах душпастирства така комунікація надзвичайно потрібна. Адже це добра нагода, щоб поділитися прикладом своїх духовних здобутків, почути один одного та разом шукати відповіді на за запитання про сучасні виклики, які стоять перед Українською Греко-Католицькою Церквою.

«Смерч війни пройшов по тілі Київської архиєпархії. Кожний з нас пережив драматичні обставини. Тому, найперше, хочу подякувати Богові за те, що всі ми живі, що можемо служити Богові, Церкві та народу. Ми повинні по-новому осмислювати свою роль та місію в житті Церкви та по-новому будувати стосунки між нами. Нам потрібно виходити з шоку, який ми пережили, і вчитися жити далі», — наголосив Патріарх.

Він також подякував священникам за віддане душпастирське служіння на терені Київської архиєпархії: «Хочу сердечно подякувати кожному з вас, які залишилися разом з людьми у своїй парафії чи монастирі. Пишаюся тим духовенством, яке має Київська архиєпархія. Дякую Богові і вам, що міг відвідати декого з вас, що міг бути в Чернігові, Славутичі, Ірпені. Дякую нашим спільнотам богопосвяченного життя та монашеству за геройське свідчення віри. Зокрема дякую нашим отцям редемтористам в Чернігові, отцям василіанам в Києві та отцям студитам в Обухові».

Ведучи далі, Глава Церкви зазначив, що в умовах війни дуже важливо забезпечити присутність і служіння нашого духовенства на центральних теренах України: «Від початку війни ми умовно розділили всю територію України на три зони. І кожна зона вимагає окремого душпастирського та логічного підходу. В розмовах з усіма нашими партнерами, коли мене запитували, що найбільше потрібно Церкві, я відповідав, що мені потрібно забезпечення для наших священників. Потрібно, щоб вони мали достатньо засобів, аби могти послужити іншим. І сьогодні бачимо, як Київська архиєпархія перетворюється на зону безпосередньої підтримки та допомоги для найбідніших», — наголосив Блаженніший Святослав.

Патріарх також звернув увагу, що в цей важкий час є важливе служіння слова: «Люди сьогодні чекають від кожного з нас слова підтримки, молитви та розради. Тому служіть усіма силами нашій Церкви та своїм вірним через священниче служіння, яке повірив вам Господь», — завершуючи, наголосив Отець і Глава УГКЦ.

Своєю чергою, владика Йосиф Мілян подякував Патріарху за турботу про священничу родину Київської архиєпархії, а також закликав священників уміло поєднувати свої душпастирські обов’язки з сучасними викликами, які спричинила війна: «Кожного дня за вас та ваших вірних молюся. Молюся за нашу архиєпархію і дякую Богу за наше духовенство».

Під час зустрічі священники також мали нагоду обговорити та поділитися досвідом літургійного та соціального життя у своїх парафіях.